RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Akcja antyterrorystów. W centrum handlowym miała być planowana „ustawka”

Będą też wykonywane przeszukania w domach zatrzymanych osób (fot. You Tube/Polska Policjal)

Ponad 20 osób zostało zatrzymanych przed centrum handlowym M1 w Krakowie. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w pobliżu M1 miało dojść do „ustawki” obywateli rosyjskich, głównie narodowości czeczeńskiej, z krakowskimi pseudokibicami.

Antyterroryści zakończyli akcję. Do grożącego mężczyzny weszli przez otwór w dachu

W czwartek, kilka minut po godzinie 20 zakończyła się akcja służb w Jastrowiu koło Złotowa, gdzie od środy służby negocjowały z mężczyzną grożącym...

zobacz więcej

Policja nie udziela szczegółowych informacji na ten temat. – Mogę potwierdzić, że dzisiaj w godzinach porannych doszło do zatrzymań przy centrum M1. W akcji brało udział kilkudziesięciu policjantów komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej, a także policyjny antyterroryści – poinformowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Zatrzymano ponad 20 osób. – W ich samochodach, znaleziono przedmioty zabronione polskim prawem. Trwają oględziny, trwają ustalenia na miejscu; będą na pewno wykonywane przeszukania w miejscach zamieszkania tych osób – wyjaśniła Cisło i dodała, że dalsze działania w tej sprawie prowadzić będzie krakowska prokuratura okręgowa.

Informacje o zatrzymaniach jako pierwszy podał portal RMF24. Według jego informacji, zatrzymani to obywatele Rosji pochodzący z Kaukazu.

Z ustaleń reporterów wynika, że w pobliżu M1 miało dojść do „ustawki” obywateli rosyjskich, głównie narodowości czeczeńskiej, z krakowskimi pseudokibicami. Jak informują media chodzi o pseudokibiców Cracovii. Według tych informacji, osoby pochodzące z Kaukazu chcą przejąć kontrolę nad handlem na targowiskach w mieście, co miało nie spodobać się pseudokibicom. O planowanym spotkaniu dowiedziała się policja. W trakcie akcji, przy zatrzymanych miano znaleźć broń, inne niebezpieczne narzędzia, a także narkotyki.

źródło:

Zobacz więcej