Fake news oko.press. „Nakręcają spiralę nienawiści wobec ministra”

Ministerstwo odpowiada na publikację oko.press (fot.MŚ)

Tytuł artykułu na portalu oko.press nie ma nic wspólnego z prawdą; takie słowa ministra w wywiadzie nie padły – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik ministerstwa środowiska. – Tytuł jest nadinterpretacją. Czy dziennikarze portalu zdają sobie sprawę z tego, jaką spiralę nienawiści rozkręcają wobec pana ministra? – pyta Aleksander Brzózka.

Fake news TVN ws. projektu zaostrzającego kary za pedofilię

– Licytacja na pomysły, projekty i zmiany prawa rozgrywa się w najgorętszym momencie kampanii wyborczej (...) PiS chce zaostrzyć kary za pedofilię,...

zobacz więcej

Oko.press w artykule pt. „Wiceminister środowiska: Ekolodzy są wrogami chrześcijaństwa” przedstawił rozmowę ze Sławomirem Mazurkiem, wiceministrem resortu, którą z politykiem przeprowadził tygodnik „Sieci”.

„»Dominujący nurt ekologii« chce wyeliminować człowieka. Ekolodzy są wrogami chrześcijaństwa. Często stoją za nimi różne grupy interesu i wcale nie chodzi im o przyrodę. Nie, to nie spiskowe rewelacje Jana Szyszko, ale twierdzenia wiceministra środowiska Sławomira Mazurka z wywiadu dla Tygodnika »Sieci«. Przekaz jest jasny: kto nie z nami, ten przeciwko nam” – czytamy w publikacji oko.press.

„Ponieważ Mazurek występuje jako przedstawiciel ministerstwa, to rozmowa, przeprowadzona przez Grzegorza Górnego (jednego z twórców ultrakatolickiej i fundamentalistycznej »Frondy«) daje wgląd w »filozofię«, jaka kieruje działaniami resortu środowiska” – wskazuje autor.

Rzecznik ministerstwa Aleksander Brzózka poinformował, że słowa, które już w tytule przypisano ministrowi, faktycznie nie padły.

Rzecznik wskazał, że tytuł publikacji jest nadinterpretacją. – Minister skupiał się na ekologii i jej wymiarze chrześcijańskim – zaznacza rzecznik resortu i wskazuje, że w komentarzach pod publikacją oko.press na ministra wylała się fala hejtu.

źródło:
Zobacz więcej