Beckhamowie przed przeprowadzką. Kupili apartament za 36 mln funtów

David i Victoria Beckham na ślubie hiszpańskiego piłkarza Sergio Ramosa z prezenterką Pilar Rubio (fot. PAP/EPA/Julio Munoz)

Słynny piłkarz David Beckham, współwłaściciel klubu Inter Miami CF, który od 2020 roku będzie grał w lidze piłki nożnej (MLS), przygotowuje się do pobytu w USA. Za 36 mln funtów kupił wraz z żoną Victorią luksusowy apartament w jednym najnowocześniejszych wieżowców Miami.

Beckham ukarany półrocznym zakazem prowadzenia pojazdów

Londyński sąd nałożył na Davida Beckhama, znakomitego w przeszłości piłkarza reprezentacji Anglii, sześciomiesięczny zakaz prowadzenia pojazdów za...

zobacz więcej

Hiszpański dziennik „Marca” poinformował, że budynek jest wyposażony w prywatne lądowisko dla helikopterów (na dachu), zaś na ostatniej kondygnacji znajduje się m.in. basen, siłownia i luksusowy salon spa. Z apartamentów i dwupoziomowych lokali typu penthouse 62-kondygnacyjnego wieżowca, który został ukończony kilkanaście dni temu, rozpościera się widok na dzielnicę portową Miami i ocean.

Klub Beckhama mecze w 2020 i najprawdopodobniej w 2021 roku rozgrywać będzie w Fort Lauderdale w stanie Floryda, oddalonym od Miami o 50 km. W tym czasie Beckham oraz jego wspólnicy mają doprowadzić do zbudowania w Miami nowego stadionu – Miami Freedom Park – położonego w pobliżu miejscowego lotniska. Obiekt na 25 tysięcy miejsc ma powstać wyłącznie z prywatnych funduszy. Szacuje się, że jego budowa kosztować będzie 300 mln dolarów, a pierwsi widzowie zasiądą na trybunach w 2021 roku. Starania słynnego angielskiego piłkarza i jego konsorcjum o dołączenie klubu z Miami do MLS trwały od początku 2014 roku.

Obecnie w rozgrywkach ligi północnoamerykańskiej uczestniczą 24 zespoły, w 2020 roku dołączą do ligi kluby z Nashville i Miami, zaś w następnych latach planowane jest rozszerzenie rozgrywek do 30 ekip. W MLS występują m.in. Przemysław Frankowski (Chicago Fire) i Przemysław Tytoń (FC Cincinnati).

David Beckham bogatą piłkarską karierę zakończył w 2013 r. Przez wiele lat był gwiazdą Manchesteru United, gdzie rozpoczynał przygodę z piłką w wieku 14 lat. Występował też w Realu Madryt, LA Galaxy oraz Paris St. Germain. Przez pięć sezonów w Los Angeles Galaxy zdobył z kolegami dwa razy tytuł najlepszego zespołu MLS (2011, 2012).

źródło:

Zobacz więcej