RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Aresztowano sprawców wybuchu paniki we włoskiej dyskotece

Włoscy karabinierzy przed klubem nocnym „Lanterna Azzurra” w Corinaldo (fot. PAP/EPA/PASQUALE BOVE)
Włoscy karabinierzy przed klubem nocnym „Lanterna Azzurra” w Corinaldo (fot. PAP/EPA/PASQUALE BOVE)

Pod zarzutem zabójstwa aresztowano we Włoszech siedmiu członków grupy przestępczej, która wywołała panikę w dyskotece w regionie Marche, gdzie w grudniu 2018 roku zginęło pięcioro nastolatków i kobieta.

Panika na dyskotece we Włoszech. Sześć osób nie żyje, dziesiątki rannych

Co najmniej 6 osób poniosło śmierć, a ponad sto zostało rannych w nocy z piątku na sobotę na dyskotece we włoskiej miejscowości Corinaldo, w...

zobacz więcej

W wyniku śledztwa ustalono, że grupa z miasta Modena rozpyliła w zatłoczonym lokalu w miejscowości Corinaldo koło Ankony gaz pieprzowy, by okraść uczestników koncertu. Wybuchła tam panika, w wyniku której ludzie tratowali się uciekając na zewnątrz.

Gang z Modeny w czasie licznych napadów przeprowadzanych tą metodą zdobywał łupy w wysokości nawet 15 tysięcy euro – poinformowali śledczy, którzy analizują 60 podobnych ataków we Włoszech i poza granicami tego kraju.

Członkowie gangu mają od 19 do 22 lat. Postawiono im zarzuty wielokrotnego zabójstwa.

Inne tragiczne zdarzenie z użyciem gazu pieprzowego miało miejsce w 2017 roku w Turynie, gdzie został on rozpylony, także z zamiarem dokonania rabunku, w strefie kibica. Zginęły dwie osoby, a ponad 1500 zostało rannych. Sprawcami byli imigranci z Afryki Północnej.

źródło:

Zobacz więcej