RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śledczy chcą aresztu dla Durczoka. Sprawę przejęła prokuratura okręgowa

Śledztwo ws. Kamila Durczoka przejęła Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Śledztwo ws. Kamila Durczoka przejęła Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim skierowała w piątek do sądu zażalenie na decyzję o niearesztowaniu Kamila Durczoka, podejrzanego m.in. o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, którego dopuściła się osoba będąca w stanie nietrzeźwości.

Znany dziennikarz Kamil D. miał stłuczkę na autostradzie. Był kompletnie pijany

Przy skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą S8 dziennikarz Kamil D. uderzył samochodem BMW X6M w jeden ze stojących tam pachołków – podaje TVP3 Łódź....

zobacz więcej

O złożeniu zażalenia poinformował rzecznik piotrkowskiej prokuratury Witold Błaszczyk. Odmówił podania szczegółów, bo – jak powiedział – chce, aby najpierw zapoznał się z pismem sąd.

Śledztwo ws. Kamila Durczoka przejęła Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim. Początkowo postępowanie w sprawie dziennikarza prowadziła piotrkowska prokuratura rejonowa. To ona postawiła Durczokowi dwa zarzuty w związku z jego udziałem w ubiegłotygodniowym zdarzeniu drogowym. Śledczy zarzucili mu sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, którego dopuściła się osoba będąca w stanie nietrzeźwości, oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W chwili zdarzenia dziennikarz miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie podejrzanego, ale sąd nie przychylił się do tego i zastosował wobec dziennikarza poręczenie majątkowe w kwocie 15 tys. zł, dozór policyjny i zakaz opuszczanie kraju. Śledczy zapowiedzieli złożenie zażalenia na tę decyzję. Po przejęciu śledztwa zrobiła to prokuratura okręgowa.

Pismo trafi najpierw do sądu rejonowego, który wydał postanowienie w sprawie wniosku o areszt. Będzie on badał, czy zażalenie spełnia wymagania urzędowe i czy zostało złożone w terminie. Następnie – wraz ze swoim stanowiskiem – przekaże pismo do sądu II instancji.

W miniony piątek, na drodze krajowej nr 1 pod Piotrkowem Trybunalskim 51-letni Kamil Durczok uczestniczył w kolizji na remontowanym odcinku trasy. Jadąc samochodem BMW w kierunku Katowic, najechał na pachołki oddzielające pasy ruchu. Następnie jeden z pachołków uderzył w auto nadjeżdżające z przeciwka. Nikt z uczestników kolizji nie ucierpiał.

Jak się okazało, dziennikarz miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu w niedzielę został przewieziony do piotrkowskiej prokuratury rejonowej, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Podejrzany przyznał się tylko do jazdy pod wpływem alkoholu.

źródło:

Zobacz więcej