RAPORT

Pogarda

Nie żyje znany bokser Dawid „Cygan” Kostecki

Dawid Kostecki na zawodowym ringu stoczył 41 walk (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)
Dawid Kostecki na zawodowym ringu stoczył 41 walk (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce – poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska. 38-latek od 2016 r. przebywał w więzieniu, na wolność miał wyjść najwcześniej w 2021 r.

Rosyjski bokser zmarł z powodu obrażeń odniesionych w walce

Rywalizujący w wadze junior półśredniej bokser Maksim Dadaszew zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w piątkowej walce. Wcześniej został przewieziony...

zobacz więcej

„Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego” – napisała w komunikacie ppłk Elżbieta Krakowska.

Jak poinformowała Służba Więzienna, Kostecki nie był objęty specjalnym dozorem i nie zdradzał symptomów mogących świadczyć o tym, że spróbuje popełnić samobójstwo. Nie stwarzał też problemów wychowawczych.

Dyrektor Generalny Służby Więziennej w Warszawie powołał zespół, który ma wyjaśnić wszelkie okoliczności tej sprawy. Bada ją również prokuratura.

38-letni Dawid Kostecki w więzieniu przebywał już po raz piąty, odbywając karę 5 lat i 100 dni pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Był karany m.in. za handel narkotykami, kradzieże samochodów, czerpanie korzyści z nierządu i oszustwa podatkowe. Obecna kara miała się skończyć za dwa lata – poinformowała w komunikacie ppłk Elżbieta Krakowska.

Drugi w tym tygodniu bokser zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w walce

Rywalizujący w wadze superśredniej Hugo Santillan jest drugim profesjonalnym bokserem, który zmarł w tym tygodniu w wyniku obrażeń odniesionych...

zobacz więcej

Na zawodowych ringach, w latach 2001-2014, Kostecki stoczył 41 walk, z których 39 wygrał, w tym 25 przed czasem, a dwie przegrał. W 2004 r. wywalczył młodzieżowe mistrzostwo świata federacji WBC w wadze półciężkiej, a w kolejnym sezonie sięgnął po seniorski pas mało znanej organizacji World Boxing Foundation w tej samej kategorii.

Z kolei w 2011 r. został interkontynentalnym mistrzem federacji WBA. Mimo sporych ambicji, nigdy nie boksował o tytuł którejś z największych federacji, a na przeszkodzie stanęły m.in. problemy z prawem.

W czerwcu 2012 r., tuż przed pojedynkiem ze sławą zawodowych ringów Royem Jonesem Jr., rzeszowianin trafił do więzienia. W walce z zawodnikiem z USA zastąpił go Paweł Głażewski; przegrał na punkty, choć miał Amerykanina na „deskach”. Kostecki wrócił na ring po dwóch latach, ale przegrał z Andrzejem Sołdrą, w dodatku później okazało się, że był na dopingu. Jakiś czas później znów trafił do więzienia.

Tragiczna śmierć młodego bramkarza

Klub RKS Garbarnia Kraków poinformował o tragicznej śmierci 14-letniego Szymona Wolaka. Młody bramkarz utonął po skoku do wody ze skarpy nad...

zobacz więcej

W 2012 r. Kostecki oskarżał na Facebooku oficera CBŚ o przyjmowanie łapówek od właścicieli agencji towarzyskich. Bokser opisywał tam kontakty, jakie wymieniony z imienia i nazwiska funkcjonariusz CBŚ miał mieć z Alexem i Żenią – szefami miejscowego układu przestępczego. Kostecki uważał, że to właśnie on miał wrobić go w przestępstwa.

W postach pojawiało się też nazwisko ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

„Właśnie dzięki medialnemu odwróceniu uwagi na moją osobę, IMPERIUM jeszcze bardziej rozkwita! Dedykuję ten tekst byłemu Ministrowi Sprawiedliwości, Panu Zbigniewowi Ćwiąkalskiemu, który argumentował w prasie, że wypuszczenie mnie na walkę bokserską będzie ze szkodą dla zasad praworządności (…)Pytam zatem Pana Ministra, który pochodzi z Podkarpacia, czy moja walka bokserska pod flagą narodową, jest bardziej niebezpieczna od procederu czerpania korzyści z nierządu przez Alexa i Żenię oraz funkcjonariusza CBŚ Daniela Ś. i innych?” – pisał.

Wpisy te zostały usunięte z jego profilu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej