RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Prosta Spółka Akcyjna to coś, czego w polskim systemie jeszcze nie było

– Prosta Spółka Akcyjna została stworzona dla młodych przedsiębiorców, start-upów; to jest coś, czego jeszcze do tej pory w polskim systemie nie było – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.

„Wiza dla start-upów”. Polska może przyjąć 60 spółek spoza obszaru UE

– W tym roku uruchomiony zostanie pilotażowy program „Poland Prize”, czyli „wiza dla start-upów”, mamy nadzieję w jego wyniku przyjąć do Polski...

zobacz więcej

– To nie częsta sytuacja w polskim systemie prawnym i w polskim prawie gospodarczym i handlowym, że utworzona zostaje nowa instytucja. Nie pamiętam (...), kiedy ostatni raz wprowadzaliśmy do polskiego systemu prawnego nową spółkę, ale to chyba były jeszcze lata 90–te. (...) To nie jest częsta sytuacja, powiedziałbym bardzo rzadka sytuacja, pewnie zdarza się raz na kilkanaście lat, że powstaje nowy twór i bardzo się cieszę i bardzo dziękuję – powiedział prezydent, który w piątek podpisał ustawę wprowadzającą Prostą Spółkę Akcyjną.

To ostatnia z pakietu „100 zmian dla firm”, przygotowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Nowe przepisy mają ułatwić pozyskiwanie kapitału przez start-upy.

Jak dodał prezydent, „tak naprawdę dla młodych przedsiębiorców zostaje stworzona ta nowa forma Prostej Spółki Akcyjnej – coś, czego jeszcze do tej pory w polskim systemie nie było”.

źródło:

Zobacz więcej