Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Kanye West buduje domy jak z „Gwiezdnych wojen”

Domy mają być tanie i w zamyśle rapera mają z nich korzystać również bezdomni (fot. YT/PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)

Gwiazdor rapu Kanye West buduje mieszkania dla ludzi o niskich dochodach w oparciu o architekturę znaną z filmu „Star Wars: Nowa nadzieja”. Domy mają być tanie i w zamyśle rapera mają z nich korzystać również bezdomni.

Raper chce otworzyć własny kościół. „Jest ekstremalnie żarliwy w wierze”

Po wygłoszeniu osobliwego kazania na festiwalu muzycznym Coachella amerykański raper Kanye West chce pójść o krok dalej. Amerykańskie media...

zobacz więcej

Kanye West ujawnił, że buduje wspólnotę mieszkaniową dla bezdomnych, zainspirowany filmami serii „Star Wars”. Mają to być repliki domu Luke'a Skywalkera z planety Tatooine z filmu „Star Wars. Nowa nadzieja” z 1977 r. 42-letni raper jest bohaterem sierpniowej cover story „Forbesa”.

W wywiadzie z 2018 r. Kanye West zapowiadał swoje przedsięwzięcie twierdząc, że będzie tym dla architektury, kim dla samolotów był Howard Hughes, a dla samochodów Henry Ford. Domy mają być tanie i w zamyśle rapera mają z nich korzystać bezdomni.

Kanye West to jeden z najpopularniejszych raperów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie 32 mln egzemplarzy, a w formacie cyfrowym ściągnięto je 100 mln razy. Zdobył ponad 20 statuetek Grammy. Magazyn „Time” dwukrotnie zamieścił go na liście „100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie” – w 2005 r. i 2015 r. Amerykanin nie boi się kontrowersji i chętnie łączy muzykę ze sztuką. Jego ósmy krążek to „Ye” z czerwca 2018 r.

W 2003 r. raper założył fundację Kanye West Foundation. W sierpniu 2007 r. poprowadził koncert charytatywny, który odbył się z okazji nawiązania współpracy pomiędzy jego fundacją i Strong American Schools. Wspólne działania obu organizacji mają na celu pomoc latynoskim i afroamerykańskim dzieciom w kontynuacji nauki w szkole i zdobywaniu wykształcenia na każdym stadium edukacji. Kanye wsparł własną fundację zasilając jej konto kwotą 500 tys. dolarów.

Raper wielokrotnie udzielał się w różnorakich akcjach charytatywnych, m.in. Millions More Movement, 100 Black Men of America, koncercie Live Earth, wziął udział w marszu z okazji Światowego Dnia Wody, biegach charytatywnych Nike, akcji MTV na rzecz młodych weteranów wojny w Iraku, a także w programach mających pomóc ofiarom huraganu Katrina.

źródło:

Zobacz więcej