RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje wnuczka Roberta Kennedy'ego. Prawdopodobnie przedawkowała narkotyki

„Jej życie było obiecujące, pełne nadziei i miłości” – czytamy w oświadczeniu rodziny (fot.Instagram/bessette_kennedy)
„Jej życie było obiecujące, pełne nadziei i miłości” – czytamy w oświadczeniu rodziny (fot.Instagram/bessette_kennedy)

22-letnia wnuczka zamordowanego w 1968 r. Roberta Kennedy'ego zmarła w czwartek w nocy – poinformował „New York Times”. Jak podał amerykański dziennik, Saoirse Kennedy Hill najprawdopodobniej przedawkowała narkotyki.

21-latka przedawkowała narkotyki. Policja szuka dilera

21-latka razem ze swoim 22-letnim mężem postanowili zażyć narkotyki w lesie, w okolicach Dąbrowca i Włostowa (powiat żarski, woj. lubuskie). W...

zobacz więcej

Młoda kobieta przebywała w domu swojej babci 91-letniej Ethel Kennedy, kiedy w czwartek po południu wezwano do niej pogotowie. 22-latka została zabrana do szpitala Cape Cod w Hyannis – podaje nowojorski dziennik, powołując się na rodzinę i przyjaciół. Według gazety została uznana za zmarłą w szpitalu.

Oprócz „New York Timesa”, również dziennik „The Boston Globe” i inne amerykańskie media cytują oświadczenie rodziny Kennedych, potwierdzające śmierć Hill – najnowszej – jak wskazuje Reuters – z długiej serii tragedii, które dotknęły ten jeden z czołowych klanów politycznych w Ameryce.

„Jesteśmy zdruzgotani utratą naszej ukochanej Saoirse. Jej życie było obiecujące, pełne nadziei i miłości” – czytamy w oświadczeniu rodziny. Zacytowano w nim słowa babci zmarłej: „Świat jest dziś trochę mniej piękny”.

„New York Times” i „Boston Globe” cytują również osobne oświadczenie wydane przez biuro prokuratora okręgowego w Cape and Islands, potwierdzające śmierć na obszarze Hyannis Port, ale nie ujawniające tożsamości ofiary.

Podawał się za kobietę na portalu randkowym. Napadał na przychodzących na spotkanie

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podając się na kobietę na portalu randkowym, umawiał się z innymi osobami, a następnie napadał na...

zobacz więcej

Jak podaje „NYT” Saoirse Kennedy Hill studiowała komunikację w Boston College; była wiceprzewodniczącą koła Studenckich Demokratów. Według gazety gdy w 2016 r. była studentką prywatnej szkoły przygotowawczej Deerfield Academy w Massachusetts, pisała o zmaganiu się z chorobami psychicznymi.

Była jedynym dzieckiem Paula Michaela Hilla i Courtney Kennedy Hill, która z kolei była piątym z 11 dzieci Ethel i Roberta Kennedych.

Ethel Kennedy przeżyła serię tragedii, które spotkały tę wielopokoleniową rodzinę, w tym zabójstwo męża. Senator stanu Nowy Jork został postrzelony 5 czerwca 1968 r. w Los Angeles, wkrótce po wygłoszeniu mowy w związku z wygraną prawyborów prezydenckich Partii Demokratycznej w Kalifornii. Dwóch synów Roberta i Ethel poniosło przedwczesną śmierć: David w wyniku przedawkowania narkotyków w 1984 r. w wieku 28 lat i Michael w 1997 r. w wieku 39 lat.

Starszy brat „RFK”, prezydent USA John F. Kennedy został zamordowany w 1963 r. w Dallas, a jego syn John Jr. zginął wraz z żoną i szwagierką, gdy pilotowany przez niego samolot rozbił się na Atlantyku, niedaleko Hyannis Port.


Saoirse Kennedy Hill zmarła kilka tygodni po 50 latach od skandalu wokół wypadku samochodowego, w którym młodszy brat „RFK”, ówczesny senator Edward Kennedy, zjechał z mostu łączącego małą wyspę Chappaquiddick z Martha's Vineyard, zabijając pasażerkę Mary Jo Kopechne. Niejasne okoliczności tej katastrofy skutecznie zniszczyły ambicje prezydenckie Edwarda – wskazuje Reuters.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej