RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” w TVP. Koncert obejrzało 3 mln widzów

„Największa radość i satysfakcja dla telewizji publicznej - gdy misja, tożsamość i wartości spotykają się z olbrzymią widownią” – napisał na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski, komentując wysoką oglądalność transmitowanego na antenach TVP koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”, który odbył się na pl. Piłsudskiego w Warszawie z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego [RELACJA]

W godzinę „W”, czyli o godzinie 17.00, w stolicy rozległy się syreny. Warszawiacy zatrzymali się, aby chwilą zadumy uczcić pamięć bohaterów...

zobacz więcej

Jak poinformował prezes TVP, transmisja koncertu osiągnęła średnią oglądalność 2,75 mln widzów. W szczytowym momencie (tzw. pik - dop. red.) koncert na antenie TVP1 oglądało nawet 3,1 mln widzów.

„Koncert TVP (nie)Zakazane Piosenki, wspólne Polaków śpiewanie w hołdzie Powstańcom Warszawskim 01.08 TVP1 śr. 2,75 mln, pik 3,1mln! o 21:34. Dziękujemy!” – napisał Jacek Kurski.

Koncert z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, władz Warszawy oraz tysięcy mieszkańców stolicy i tych, którzy specjalnie na 1 sierpnia zawitali w mieście, odbył się tradycyjnie na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

„Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” to jedno z wydarzeń organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach obchodów wybuchu powstania.

źródło:
Zobacz więcej