RAPORT

Tusk kontra Tusk

Nieoficjalnie: Roman Giertych wystartuje w wyborach do Senatu z list PSL

Wcześniej mówiło się, że mec. Giertych może wystartować z list Koalicji Obywatelskiej (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)
Wcześniej mówiło się, że mec. Giertych może wystartować z list Koalicji Obywatelskiej (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Roman Giertych dogadał się z ludowcami i w nadchodzących wyborach parlamentarnych wystartuje do Senatu z podwarszawskiej listy PSL – dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info. Prezesa partii Władysława Kosiniaka-Kamysza miał do tego przekonać Michał Kamiński, poseł PSL-UED. Po czwartkowym posiedzeniu Naczelnego Komitetu Wykonawczego prezes Kosiniak-Kamysz pytany przez PAP zaprzeczył jednak tym informacjom. – Nie było mowy o Romanie Giertychu – oświadczył.

Nieoficjalnie: Kosiniak–Kamysz, Bartoszewski, Biernacki, Pasławska „jedynkami” PSL w wyborach

Lider PSL Władysław Kosiniak–Kamysz, Władysław Teofil Bartoszewski, wiceszefowa ludowców Urszula Pasławska, b. minister sprawiedliwości, poseł...

zobacz więcej

Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z mec. Giertychem oraz Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem – jednak nie odpowiadali na nasze telefony.

O tym, że Roman Giertych – były wicepremier, były minister edukacji, były prezes Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej – może wystartować w wyborach do Senatu, mówiło się od dawna. Miał być jednak kandydatem Koalicji Obywatelskiej.

Sam polityk przyznawał, że „rozważa” start do Senatu, ale jednocześnie „nie chciałby rezygnować z praktyki adwokackiej” – jak mówił w rozmowie z „Faktem”.

Do kandydatury Giertycha z list Koalicji „sceptycznie” podchodzić miał jednak lider Platformy Grzegorz Schetyna – wynika z nieoficjalnych ustaleń portalu tvp.info.

Portal tvp.info kontaktował się w ubiegłym tygodniu w tej sprawie z politykami Koalicji Obywatelskie, jednak nie chcieli komentować. Poseł PO Michał Szczerba powiedział, że „nie zna sprawy”, a szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oznajmiła, że nazwisko byłego prezesa Ligi Polskich Rodzin nie padło przy układaniu list Koalicji.

17 sierpnia w Płocku odbędzie się krajowa konwencja wyborcza PSL, która zatwierdzi ostateczne listy wyborcze, zaprezentuje liderów i wszystkich pozostałych kandydatów – poinformował w czwartek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej