RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Decyzja podyktowana marazmem”. Jerzy Jachnik odchodzi z klubu Kukiz'15

– Dla mnie podejmowanie decyzji przez trzy tygodnie i to bez jakichś konkretów jest nie do przyjęcia – podkreślił poseł (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)
– Dla mnie podejmowanie decyzji przez trzy tygodnie i to bez jakichś konkretów jest nie do przyjęcia – podkreślił poseł (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Jerzy Jachnik w środę opuścił klub Kukiz'15. Poseł zadeklarował, że do końca kadencji pozostanie posłem niezależnym. Dodał, że jego rezygnacja wynika z marazmu, który panuje w klubie, a który dotyczy formuły startu w wyborach i ewentualnej koalicji.

Tomasz Rzymkowski wyjaśnia, dlaczego opuścił klub Pawła Kukiza

Dotychczasowy wiceprzewodniczący klubu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości. Jak potwierdził w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

Jerzy Jachnik poinformował, że w środę wyszedł z klubu Kukiz'15. – Będę posłem niezrzeszonym, nie sprzedaję się nigdzie – oświadczył.

Pytany o powód decyzji odpowiedział, że jest ona podyktowana marazmem ws. formuły startu w wyborach Kukiz'15 i decyzji dotyczącej ewentualnej koalicji. – Dla mnie podejmowanie decyzji przez trzy tygodnie i to bez jakichś konkretów jest nie do przyjęcia – podkreślił poseł.

Nie wykluczył, że wspólnie m.in. z posłem Januszem Sanockim, który do Sejmu dostał się z list Kukiz'15, będzie startował do Senatu z komitetu niepartyjnego.

Jachnik do Sejmu kandydował z okręgu bielskim, gdzie zdobył ponad 11 tys. głosów. Działa w Stowarzyszeniu Przeciw Bezprawiu, które pomaga osobom czującym się pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości. W Sejmie zasiada w komisji sprawiedliwości i praw człowieka, komisji ustawodawczej oraz komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach.

W środę do klubu PiS wstąpił dotychczasowy wiceszef klubu Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski oraz byli już posłowie Kukiz'15 Norbert Kaczmarczyk i Krzysztof Sitarski.

Po odejściu Jachnika klub Kukiz'15 będzie liczył 22 posłów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej