Polscy marynarze w meksykańskim areszcie. Zarzutów nie postawiono

Chodzi o narkotyki, ale, jak twierdzi MSZ w Manili, marynarzom nie postawiono zarzutów (fot. policja)

Prawdopodobnie trzech polskich marynarzy zatrzymano w Meksyku wraz z 19 filipińskimi za domniemane łamanie przepisów antynarkotykowych, ale formalnie nie postawiono im zarzutów. MSZ zapewnia, że służby konsularne podejmują niezbędne działania.

Funkcjonariusze wzięli go pod włos. Przemytnik ukrył proszek w oryginalnym miejscu

Na lotnisku El Prat w Barcelonie w ręce policji wpadł przemytnik, który pod peruką usiłował przemycić worek zawierający pół kilo kokainy. Uwagę...

zobacz więcej

Marynarzy należących do załogi statku Savannah pod cypryjską banderą zatrzymano 27 lipca. O sprawie poinformowało MSZ w Manili, a pracownikom filipińskiej ambasady w Meksyku udało się porozmawiać z siedmioma marynarzami z Filipin.

Według filipińskiego resortu zatrzymanym nie postawiono formalnych zarzutów, a ministerstwo jest w stałym kontakcie z władzami Meksyku i kancelarią prawniczą reprezentującą marynarzy. Filipińskich, o zatrzymanych Polakach nie ma informacji.

– Polskie służby konsularne znają sprawę, są w kontakcie z przedstawicielem załogi; podejmujemy niezbędne działania – powiedziała rzeczniczka prasowa MSZ Ewa Suwara, zapytana o doniesienia na temat obecności polskich obywateli wśród osób zatrzymanych w Meksyku.

Rząd w Manili ostrzegał wielokrotnie, że Filipiny stały się dla karteli narkotykowych z Meksyku i Kolumbii bramą prowadzącą do rynków azjatyckich, na które trafia kokaina z Ameryki Łacińskiej.

źródło:

Zobacz więcej