Wieczór Kinomana w plenerze, czyli Letnie Kino Samochodowe TVP

To 14. edycja popularnej i lubianej przez warszawiaków imprezy (fot. TVP/PAP/Rafał Guz)

W sobotnie wieczory, od 3 sierpnia, TVP Kultura zaprosi na wspólne oglądanie najlepszych klasycznych filmów sensacyjnych. Bezpłatne seanse będą rozpoczynały się o godz. 21.00 na parkingu TVP przy ul. Jana Pawła Woronicza 17 w Warszawie. Dla niezmotoryzowanych zostaną przygotowane wygodne leżaki.

Rafał Zawierucha o grze z gwiazdami: Można z nimi porozmawiać inaczej

Polski aktor Rafał Zawierucha podbija Fabrykę Snów. Gra jedną z głównych ról w najnowszym filmie Quentina Tarantino „Dawno temu w Hollywood”. Jego...

zobacz więcej

TVP Kultura przygotowała wyjątkowy repertuar: zapierające dech w piersiach pościgi, brawurowe pojedynki na czterech kółkach i wybitne kreacje aktorskie.

Wśród gwiazd m.in. Steve McQueen, Gene Hackman i John Belushi, a także legendy motoryzacji – Dodge Challenger ’70, Pontiac LeMans ’71 czy Dodge Monaco ’74.

W programie:

3 sierpnia – „Znikający punkt” – reż. Richard C. Sarafian (1971).

10 sierpnia – „Francuski łącznik” – reż. William Friedkin (1971).

17 sierpnia – „Baby Driver” – reż. Edgar Wright (2017).

24 sierpnia – „Bullitt” – reż. Peter Yates (1968).

31 sierpnia – „The Blues Brothers” – reż. John Landis (1980).

Letnie Kino Samochodowe organizowane przez TVP Kultura jest częścią Filmowej Stolicy Lata 2019. To 14. edycja popularnej i lubianej przez warszawiaków imprezy, w ramach której organizowane są bezpłatne pokazy filmów w różnych lokalizacjach na terenie miasta.

źródło:
Zobacz więcej