RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Erytrejczyk wepchnął matkę z synem pod pociąg. Chłopiec zginął na miejscu

Napastnik próbował zepchnąć na tory jeszcze jedną osobę – wynika z ustaleń policji (fot. PAP/EPA/ARMANDO BABANI)

Pochodzący prawdopodobnie z Erytrei mężczyzna wepchnął na dworcu we Frankfurcie pod nadjeżdżający pociąg ośmioletniego chłopca i jego matkę. Oboje spadli na tory pod nadjeżdżający pociąg InterCity. W ostatnim ułamku sekundy matce udało się przetoczyć w przestrzeń między torami. Nie zdążyła już jednak uratować syna.

Chuligani z Maghrebu przejęli kąpielisko w Niemczech. Ochrona była bezsilna

Policja była zmuszona zamknąć kąpielisko w niemieckim Dusseldorfie, które sterroryzowała grupa wyrostków, prawdopodobnie pochodzących z krajów...

zobacz więcej

Ośmiolatek zginął na miejscu; napastnika udało się ująć.

– Świadkowie rzucili się w pogoń za uciekającym sprawcą. Został zatrzymany jeszcze na terenie dworca – powiedziała rzeczniczka frankfurckiej policji Isabell Neumann.

Motyw działania mężczyzny nie jest znany. Ze wstępnych informacji wynika, że nie znał on swoich ofiar.

Policja ustaliła, że próbował zepchnąć na tory jeszcze jedną osobę. Ta jednak zdołała się obronić.

Powtórka wstrząsającej zbrodni

Jest to druga podobna zbrodnia w Niemczech w ostatnim czasie. 20 lipca na dworcu w miasteczku Voerde (Nadrenia Północna-Westfalia) 28-letni Rom urodzony w Niemczech, ale legitymujący się serbskim paszportem, Jackson B. wepchnął pod pociąg 34-letnią Anję N. Kobieta pozostawiła córkę i męża. Sprawca i ofiara nie znali się.

Śledczy nie ustalili dotychczas innego motywu poza żądzą mordu. Sprawca był znany policji – od roku terroryzował sąsiadów w mieście Hamminkeln, gdzie mieszkał.

źródło:

Zobacz więcej