RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Symbol powstania warszawskiego z logo LGBT u posła PO

Misiło opatrzył swój tweet hasztagiem #ChwałaBohaterom (fot. Twitter/Piotr Misilo)

Symbol Polski Walczącej, popularną „kotwicę”, na tle tęczowej flagi LGBT zamieścił na Twitterze poseł PO Piotr Misiło. Wpis krytykują internauci.

Chciała sprzedawać tęczową Maryję w kształcie waginy. Będzie zawiadomienie do prokuratury

Artystka z Wrocławia Dominika Kulczyńska postanowiła zebrać pieniądze na kampanię przeciwko homofobii, sprzedając wizerunek Matki Bożej w kształcie...

zobacz więcej

Misiło opatrzył swój tweet hasztagiem #ChwałaBohaterom. Niżej polityk napisał: „W 1944 stolicy bronili także geje i lesbijki. Czy się to komuś podoba czy nie. Zrozumcie to wreszcie prawicowi dyletanci”.

Wpis spotkał się z krytyką internautów. Komentując tweet Misiły zwracają oni uwagę, że obraża pamięć powstańców i dzieli ludzi na siłę.

Znak „kotwicy” rysowany był przez żołnierzy konspiracji na murach i chodnikach okupowanego kraju. Jego wzór zatwierdziło w marcu 1942 r. Biuro Informacji i Propagandy KG AK. W czerwcu 2014 r. Sejm RP uchwalił ustawę o ochronie Znaku Polski Walczącej. Jego publiczne znieważanie podlega karze grzywny.

Warszawski radny PiS Jacek Ozdoba poinformował na Twitterze, że w związku z wpisem Misiły złoży do prokuratury zawiadomienie o „znieważeniu znaku Polski Walczącej”. Znak Polski Walczącej nie jest pierwszym ważnym dla Polaków symbolem, który przerabiają zwolennicy postulatów LGBT. W ostatnich miesiącach głośno było o przerobionym obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej, której aureola pokolorowana była w kolory tęczy. W maju na marszu równości w Gdańsku pojawiła się prowokacyjna plansza, na której rysunek waginy zastąpił Najświętszy Sakrament. Z kolei artystka z Wrocławia Dominika Kulczyńska postanowiła zebrać pieniądze na kampanię promującą hasła LGBT, sprzedając wizerunek Matki Bożej w kształcie waginy. Kulczyńska nazwała swój twór „cipkomaryjką”.

źródło:
Zobacz więcej