Prezes PiS do rolników: Idźcie na wybory do izb rolniczych. To bardzo ważne

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w sobotę do rolników, by wzięli udział w niedzielnych wyborach do izb rolniczych. Dodał, że demokracja to nie tylko Sejm, sejmik wojewódzki, ale to także samorząd rolniczy.

Prezydent: Musimy walczyć twardo, by polscy rolnicy byli traktowani w ramach UE sprawiedliwie

Polska musi walczyć bardzo twardo o to, aby nasi rolnicy byli traktowani w ramach Unii Europejskiej sprawiedliwie, aby polski rolnik otrzymywał...

zobacz więcej

– Chciałem państwa bardzo serdecznie poprosić, żeby wszyscy, którzy mają takie prawo, jutro poszli do wyborów do izb rolniczych. Są dobrzy kandydaci. Postaraliśmy się o to naprawdę. Co najmniej dwóch w każdej gminie, a w niektórych więcej – apelował Jarosław Kaczyński podczas pikniku rodzinnego w Miedznej Murowanej.

– Warto poprzeć naszych kandydatów, warto umocnić te izby, bo dzięki temu na bardzo wiele praktycznych spraw będzie wpływ. Będą mieli na nie wpływ ci, którzy się rolnictwem naprawdę zajmują i najlepiej na nim znają – wskazywał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Lider partii rządzącej zwrócił uwagę na konieczność utrzymania dialogu i współpracy między władzą a społeczeństwem, ponieważ wówczas „władza może uczynić nieporównanie więcej”.

– Dlatego o tę aktywność społeczną tak bardzo prosimy i tak bardzo prosimy o tę rozmowę, żebyśmy wiedzieli co jest najpierw, a co potem, jakie sprawy należy rozwiązywać szybko, a z jakimi można poczekać – mówił Kaczyński.Polityczne obietnice

– Wszystkiego na raz po tylu latach zaniedbań uczynić się nie da, ale chyba wykazaliśmy w ciągu tych czterech lat, że można zrobić dużo i że można przede wszystkie stworzyć to, co jest podstawą dobrego życia społecznego - narodowego, podstawą demokracji. To jest, szanowni państwo, wiarygodność. Myśmy obiecali i zrobili – podkreślił.

– To, co obiecaliśmy jeszcze w tamtych wyborach, zostało zrobione już stosunkowo dawno w perspektywie czterolecia. Teraz były kolejne obietnice i też je realizujemy i też z pewnością przed wyborami będą zrealizowane – zagwarantował prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PiS: Dążymy do tego, by wieś i miasto żyły na tym samym poziomie

Naszym dążeniem i nadzieją jest to, żeby polskie miasto i polska wieś żyły na tym samym poziomie, żeby różnice zostały ostatecznie zredukowane –...

zobacz więcej

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, by kwestii wiarygodności nie ograniczać jedynie do „wielkich transferów społecznych, których symbolem jest 500 Plus”.

– To jest także sprawa zaufania, bo przecież cała demokracja traci sens wtedy, kiedy się coś obiecuje, a później tego nie wykonuje się tego, co się obiecało. Wtedy ten akt głosowania jest bez sensu – wyjaśnił lider partii rządzącej. – To jest wtedy oszustwo, a nie demokracja, a my chcemy prawdziwej demokracji – dodał.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podziękował wszystkim, którzy angażują się w działalność Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz organizacji przykościelnych, co podtrzymuje trwanie życia społecznego i narodowego na polskiej wsi.

– Polska tradycja wyrasta ze wsi, różnej wsi: takiej, która jest teraz i tej, której już nie ma. Ale stąd wziął się ten fenomen nazywany polskością, a to jest coś niesłychanie ważnego, niesłychanie cennego – mówił.

źródło:
Zobacz więcej