RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dziennikarz „Wyborczej” broni Kamila D.: Miał z czego upaść

Kamil D. miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (fot. arch. PAP/Bartłomiej Zborowski)
Kamil D. miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (fot. arch. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Bartosz Wieliński, dziennikarz „Gazety Wyborczej” odniósł się do sprawy Kamila D., znanego dziennikarza telewizyjnego, który w piątek będąc nietrzeźwym doprowadził do kolizji drogowej. Zdaniem Wielińskiego, „moraliści, którzy ogłaszają z satysfakcją upadek” Kamila D. „nie mają z czego upaść”, w przeciwieństwie do samego zatrzymanego przez policję. Wpis spotkał się z wieloma negatywnymi reakcjami.

Znany dziennikarz Kamil D. miał stłuczkę na autostradzie. Był kompletnie pijany

Przy skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą S8 dziennikarz Kamil D. uderzył samochodem BMW X6M w jeden ze stojących tam pachołków – podaje TVP3 Łódź....

zobacz więcej

Kamil D. został zatrzymany przez policję w piątek po tym, jak na drodze krajowej nr 1 pod Piotrkowem Trybunalskim wziął udział w kolizji. Mężczyzna miał w 2,6 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Wpis Wielińskiego, w którym odniósł się on do sprawy spotkał się z wieloma negatywnymi reakcjami. Komentujący zwracają uwagę, że w takich okolicznościach mało istotne jest, jakie dokonania ma kierowca. „To nie jest kwestia upadku, to przejaw braku wyobraźni i pełnej pogardy dla życia innych i swojego”, „pijany za kierownicą, bez względu, kim jest, to potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia innych” – piszą internauci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej