RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia w Rewalu. Przerwano poszukiwania 13-latka w Bałtyku

Ciało poszukiwanego w Bałtyku 42-latka odnaleźli w piątek płetwonurkowie ze straży pożarnej. Późnym wieczorem przerwano poszukiwania 13-latka, który wszedł razem z nim do wody w Rewalu (Zachodniopomorskie). Akcja ma zostać wznowiona w sobotę rano. Informację i zdjęcie otrzymaliśmy od naszego czytelnika na numer interwencyjny Twoje Info.

Pożar w Kampinoskim Parku Narodowym

Pożar wybuchł w piątek po południu w Kampinoskim Parku Narodowym pod Warszawą. – Na miejscu pracuje 14 zastępów straży pożarnej, sytuacja jest już...

zobacz więcej

Mężczyzna najprawdopodobniej sprawował opiekę nad trojgiem nastolatków: jeden z nich, trzynastoletni chłopiec, nadal jest poszukiwany. Dwojgu innych – czternastolatce i trzynastolatkowi – udało się wydostać na brzeg.

– Ogółem topiły się trzy osoby, dwóch 13-latków i 42-latek. Jeden z młodzieńców został wyciągnięty z wody. Jest cały i zdrowy, jego życiu już nic już nie zagraża. Sytuacja miała miejsce na wysokości miejscowości Rewal – powiedział portalowi tvp.info Rafał Goeck, rzecznik prasowy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Kierownik Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie Łukasz Kamiński poinformował, że służby tyralierą przeszukują obszar wodny, w którym doszło do zdarzenia.

Panują bardzo złe warunki: są wysokie fale, wieje silny wiatr, występują prądy wsteczne, na całym wybrzeżu od godz. 14 wywieszona była czerwona flaga. Według informacji ratowników, poszukiwane osoby weszły do wody już po dyżurze ratowników wodnych.

Poszukiwania prowadzili, oprócz ratowników wodnych i strażaków, także policjanci i SAR. W Rewalu trwają czynności prokuratorskie z udziałem służb.

źródło:
Zobacz więcej