RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chciała sprzedawać tęczową Maryję w kształcie waginy. Będzie zawiadomienie do prokuratury

Artystka z Wrocławia Dominika Kulczyńska postanowiła zebrać pieniądze na kampanię przeciwko homofobii, sprzedając wizerunek Matki Bożej w kształcie waginy. Młodzież Wszechpolska poinformowała, że prawnicy organizacji analizują sprawę i złożą w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Pobita kobieta miała być uczestniczką parady LGBT. Okazuje się, że jest to fejk

Po ostatnich wydarzeniach w Białymstoku Polskę obiegło zdjęcie przedstawiające pobitą kobietę, która rzekomo padła ofiarą przeciwników manifestacji...

zobacz więcej

„Cipkomaryjka ma teraz nową funkcję. Malowana w tęczowy wzór kosztuje 80 złotych, a dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany Kampanii Przeciw Homofobii. Ważna jest teraz edukacja i wsparcie, a żeby to się udało potrzebna jest kasa” – oznajmiła na Facebooku artystka Dominika Kulczyńska. Pod materiałem pojawiło się wiele negatywnych opinii.

Film po pewnym czasie zniknął z profilu artystki, jednak może okazać się, że cała sprawa zakończy się w sądzie.

Młodzież Wszechpolska poinformowała, że składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. „Pani Dominika..., wyzwolona artystka, walcząca o tolerancję i... »miłość«, która nikogo nie wyklucza, stworzyła właśnie »Cipkomaryjki«, które chce sprzedawać podobnym sobie – wyzwolonym z Rozumu i Godności Człowieka personom...” – czytamy na profilu organizacji.

Złożenie doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa zapowiedział także lider Młodej Prawicy Jan Strzeżek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej