RAPORT

Pogarda

Sąd o naklejkach „strefa wolna od LGBT” w „Gazecie Polskiej”

Naklejki zostały dołączone jako dodatek do 30. numeru tygodnika „Gazeta Polska” (fot. TT/Gazeta Polska)
Naklejki zostały dołączone jako dodatek do 30. numeru tygodnika „Gazeta Polska” (fot. TT/Gazeta Polska)

Najnowsze

Popularne

„Gazeta Polska” musi wycofać z dystrybucji naklejki, na których wydrukowane zostało hasło „strefa wolna od LGBT” – taką decyzję podjął w środę Sąd Okręgowy w Warszawie.

„Decyzja Empiku łamie wolność słowa”. SDP w sprawie naklejek „GP”

Ze zdziwieniem i zaniepokojeniem przyjmuje się decyzję firmy Empik o nieprzyjęciu do sprzedaży wydania „Gazety Polskiej” z naklejką »strefa wolna...

zobacz więcej

„Gazeta Polska” dołączyła do 30. numeru tygodnika dodatek w postaci naklejki z hasłem „strefa wolna od LGBT”. Na wlepce widnieje również przekreślony symbol ruchu LGBT.

W ostatnich dniach m.in. sklep Empik ogłosił, że nie będzie sprzedawał tego numeru pisma ze względu na dołączony dodatek. „Nie ma u nas miejsca na jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo. Empik jest strefą pełną tolerancji, każdy jest u nas mile widziany wszystkich traktujemy z szacunkiem” – napisała w poniedziałek na Twitterze rzeczniczka Empiku Monika Marianowicz.

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie pozytywnie rozpatrzył pozew złożony przez Michała Wawrykiewicza i zdecydował, że Niezależne Wydawnictwo Polskie sp. z o.o. musi wycofać z dystrybucji dodatek w postaci naklejki. Sam tygodnik nadal będzie mógł być sprzedawany.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej