RAPORT

Pogarda

Policyjny dron wykrył plantację marihuany na dachu

Właściciel plantacji był zaskoczony wizytą mundurowych (fot. Shutterstock/Cascade Creatives)
Właściciel plantacji był zaskoczony wizytą mundurowych (fot. Shutterstock/Cascade Creatives)

Najnowsze

Popularne

Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej odkryli plantację marihuany. Ukryte na dachu jednego z budynków w Katowicach donice z krzewami konopi indyjskich wypatrzył operator drona.

Chcieli odbić narkotyki z rąk policjantów. Teraz grozi im długa odsiadka

Worek z zawartością prawie kilograma narkotyków chcieli odbić przestępcy z rąk funkcjonariuszy policji w Gnieźnie. Mężczyźni, którzy zaatakowali...

zobacz więcej

Okazało się, że 48-latek trzyma tam blisko 60 krzewów. Jak relacjonują policjanci, właściciel plantacji był zaskoczony wizytą mundurowych.

„Nielegalna uprawa była dobrze ukryta. Mieściła się na dachu znajdującym się na podwórzu posesji mieszkalnej i była niewidoczna zarówno z zewnątrz, jak i z samego podwórza. Można ją było dostrzec jedynie z powietrza, ale dzięki wykorzystaniu w służbie nowoczesnego sprzętu, kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej odkryli ten przestępczy proceder” – podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji.

Po wypatrzeniu charakterystycznych roślin policjanci z komendy wojewódzkiej wraz z kolegami z komendy miejskiej weszli na teren posesji. Przypuszczenia śledczych okazały się słuszne – w doniczkach znajdowało się 59 krzewów konopi indyjskich.

48-letni właściciel uprawy został zatrzymany.

Poza krzewami konopi policjanci znaleźli w jego mieszkaniu 180 gramów suszu marihuany i amfetaminę, a także wart 2 tys. zł rower, który został skradziony w 2017 r. w Katowicach.

Za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz paserstwo mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej