RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Główny ekonomista PO: 500 Plus nie powinno być wypłacane wszystkim rodzinom

„Nic co dane, nie będzie odebrane” – zapewniał lider PO Grzegorz Schetyna (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)
„Nic co dane, nie będzie odebrane” – zapewniał lider PO Grzegorz Schetyna (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

– Mogę tylko powtórzyć, co wiele razy było mówione: 500 Plus nie powinno być z automatu wypłacane w tych rodzinach, w których porzuca się pracę. Taka polityka jest zgubna dla tych rodzin i głęboko niesprawiedliwa wobec pozostałych, które ciężko pracują na wydatki państwa – powiedział główny ekonomista Platformy Obywatelskiej prof. Andrzej Rzońca.

Odnalazł się program PO. W planach m.in. reforma 500 Plus i podniesienie wieku emerytalnego

Michał Dworczyk stwierdził w programie „#Jedziemy”, że PiS zrealizowało rzeczy, których zdaniem PO „nie dało się zrobić”. Podkreślił, że nie doszło...

zobacz więcej

Rzońca w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” był pytany o program Platformy Obywatelskiej. – Naszym pomysłem jest przebudowa państwa, żeby zamiast „socjalnego eldorado” powstało eldorado dla aktywnych, na których barkach spoczywa przecież finansowanie wydatków budżetu – stwierdził ekonomista Platformy.

Jak mówił, „rządzenie jest o wiele trudniejsze niż przygotowywanie programów, gdy jest się w opozycji”. – Mogę jednak zapewnić, że nie zależy mi na tworzeniu obietnic, które znajdą poklask, ale nie da się ich wprowadzić. Wierzę w plan maksimum, tzn. możliwość głębokiej przebudowy kraju i uczestniczę w jej przygotowaniu. Po drodze mam swój wkład w coś, czego tak naprawdę nikt nie zobaczy, czyli blokowanie głupich pomysłów, które też się w opozycji zdarzają – powiedział.

Pytany o to, czy 500 Plus powinno być powiązane z aktywnością zawodową, czy chęcią szukania pracy stwierdził: „500 Plus nie powinno być z automatu wypłacane w tych rodzinach, w których porzuca się pracę”. – Taka polityka jest zgubna dla tych rodzin i głęboko niesprawiedliwa wobec pozostałych, które ciężko pracują na wydatki państwa – stwierdził.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej