Wypadek autokaru z Polakami. Siedem osób w szpitalu, trzy w stanie ciężkim

Siedem osób przebywa w szpitalu, w tym trzy w stanie ciężkim – powiedziała w środę rzeczniczka MSZ Ewa Suwara, odnosząc się do wtorkowego wypadku autokaru w Turcji z udziałem polskich turystów. Zaznaczyła, że nie ma osoby, której życiu zagraża niebezpieczeństwo.

Pomagał koleżankom uciec z płonących namiotów. Zginęło czworo dzieci

Czworo dzieci zginęło w pożarze, który wybuchł na letnim obozie w Kraju Chabarowskim na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Rannych zostało osiem osób, w...

zobacz więcej

– Siedem osób pozostaje w szpitalu. Spośród tych siedmiu trzy są w stanie ciężkim – powiedziała Suwara. Dodała, że wśród osób hospitalizowanych nie ma osoby, której życiu zagraża niebezpieczeństwo.

– Cztery osoby spośród siedmiu mamy nadzieję, że zostaną jeszcze dziś wypuszczone ze szpitala – powiedziała rzeczniczka MSZ.

Jak wskazała, we wtorek informowała o jednej osobie w stanie zagrażającym życiu. – Ta osoba przeszła pozytywnie operację, była to operacja bardzo ciężka – poinformowała.

Zaznaczyła, że służby konsularne pozostają w kontakcie z rodzinami.

Według informacji tureckich mediów do wypadku doszło we wtorek ok. godz. 17.30 czasu miejscowego w miejscowości Kemer w południowo-zachodniej Turcji, w prowincji Antalya. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i autokar stoczył się z 20-metrowej skarpy.

Autokarem podróżowało 38 uczestników wycieczki i rezydent.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Autobus stoczył się z 20-metrowej skarpy.

źródło:

Zobacz więcej