RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Autokar w Turcji stoczył się ze skarpy. Kilkadziesiąt osób rannych, w tym Polacy

Ludzie próbują ratować ofiary po wypadku autobusowym w dzielnicy Kemer w Antalyi (fot. PAP/EPA/ANADOLU AGENCY)

22 polskich turystów ucierpiało w wypadku autokaru w południowo-zachodniej Turcji. Jedna osoba jest w stanie zagrażającym życiu. Pojazdem podróżowało łącznie 38 polskich obywateli.

Autokar rozbił się na autostradzie. 11 osób rannych

Jedenaście osób zostało rannych w wypadku autokaru na autostradzie A4 między Brzegiem a Opolem. Autokar przewrócił się, ranni trafili do szpitali.

zobacz więcej

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 17 w miejscowości Kemer w turystycznej prowincji Antalya, południowo-zachodniej Turcji. Z niejasnych przyczyn kierowca autokaru stracił panowanie nad autokarem i spadł z 20-metrowej skarpy.

W wypadku ucierpiało 41 osób, w tym turyści z Norwegii, Rosji i Polski. Najwięcej poszkodowanych jest wśród polskich turystów. Według lekarzy, stan jednej z osób zagraża jej życiu – w tureckim szpitalu trwa operacja.

Rzecznik MSZ Ewa Suwara powiedziała na antenie TVP Info, że służba konsularna pozostaje w kontakcie z władzami lokalnymi oraz operatorme wycieczki. Resort czeka też na informację dotyczącą stanu operowanej osoby. – Osoba ta miała na tyle groźne rany, które zagrażały jej życiu i bardzo istotne jest, by ta operacja się udała. Wierzymy, że tak będzie – podkreśliła. Dodała, że inni poszkodowani są stopniowo wypisywani ze szpitala.

Polski MSZ podaje, że autokarem jechało 38 obywateli RP.

Ambasada RP uruchomiła infolinę pod numerem +90 530 469 1261. Dodatkowe informacje w sprawie wypadku można też uzyskać pod numerem dyżurnym konsulatu (+90 530 469 18 81).

źródło:
Zobacz więcej