Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zerwał pasy, wyważył drzwi, wyskoczył przez okno. W pościg ruszył lekarz

Pacjenta udało się schwytać jednemu z lekarzy pracujących w klinice (fot. Shutterstock/Gorodenkoff)

Zatruty dopalaczami, chory na schizofrenię pacjent próbował uciec z łódzkiej kliniki. Hospitalizowany na oddziale toksykologii mężczyzna zerwał pasy, wyważył drzwi i wyskoczył przez okno. W pogoń za uciekinierem ruszył jeden z lekarzy. Takie sytuacje – zdaniem pracowników kliniki – zdarzają się średnio nawet dwa razy do roku.

Raport o dopalaczach: zgon prawie co drugi dzień. Najczęściej wśród młodych osób

W 2018 r. nowe narkotyki, nazywane dopalaczami, przyczyniły się do zgonu 162 osób – wynika raportu Głównego Inspektora Sanitarnego. W ubiegłym roku...

zobacz więcej

Ponieważ pacjent po przyjęciu na oddział zachowywał się wyjątkowo agresywnie, został przypięty do łóżka. Po zerwaniu pasów wyważył drzwi do części naukowej instytutu, gdzie okna nie są zablokowane, a następnie wyskoczył z pierwszego piętra na podwórko kliniki przy ul. św. Teresy w Łodzi.

Nie zdołał jednak uciec – po kilkuset metrach chorego na schizofrenię dogonił jeden z lekarzy i przytrzymał do czasu, kiedy na miejsce przybyli inni pracownicy kliniki.

– Mam za sobą wiele przypadków gonienia za pacjentami, ale im jestem starszy, tym mniej mam sił na taki wysiłek – stwierdził doktor, cytowany przez portal expressilustrowany.pl.

Z obserwacji lekarzy wynika, że schizofrenicy to duża grupa wśród osób sięgających po dopalacze – podał portal.

Zatrzymany pacjent łódzkiej kliniki został ponownie przetransportowany na salę chorych, a po odtruciu skierowany na dalszą hospitalizację na oddziale psychiatrii.

źródło:
Zobacz więcej