Impreza w komisariacie w Toruniu, ranny policjant. „Komendant zostanie odwołana”

Ranny został jeden funkcjonariusz (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski, zdjęcie ilustracyjne)

Minister spraw wewnętrznych Elżbieta Witek poleciła kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy po wydarzeniach w komisariacie Toruń-Śródmieście, gdzie miało dojść do alkoholowej imprezy, podczas której ranny został policjant. KWP w Bydgoszczy potwierdziła, że prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Podkarpacie: na słupie odnaleziono zwłoki mężczyzny

W Nienadówce koło Rzeszowa odnaleziono zwłoki mężczyzny, które znajdowały się na słupie energetycznym. Służby ustalają tożsamość denata. Podisp....

zobacz więcej

„Przed chwilą poleciłam Komendantowi Głównemu Policji przeprowadzenie natychmiastowej kontroli w KWP w Bydgoszczy. Jeśli informację medialne się potwierdzą, zażądałam wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec tych policjantów i ich zwierzchników” – napisała w poniedziałek na Twitterze szefowa MSWiA Elżbieta Witek.

Informację o imprezie w siedzibie Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście pojawiły się na portalach społecznościowych, które opisują wydarzenia związane z działaniem policji.

Rzecznik prasowa bydgoskiej policji podinsp. Monika Chlebicz powiedziała, że jednostka prowadzi postępowanie w tej sprawie.

– Dotychczasowe ustalenia wskazują, że do takiego „nieformalnego” spotkania miało dojść w Komisariacie Toruń-Śródmieście. To się jeszcze nie dokonało formalnie, ale odwołana zostanie komendant tego komisariatu Dorota R. Z naszych informacji wynika także, że rzeczywiście ranny został jeden z funkcjonariuszy i weryfikujemy obecnie w jakich okolicznościach doznał on obrażeń – podkreśliła podinsp. Chlebicz.

Z informacji przekazywanych w mediach społecznościowych wynika, że Dorota R. miała uczestniczyć w imprezie, podczas której spożywano znaczne ilości alkoholu. Jeden z policjantów miał uderzyć o skrzynkę z wężem strażackim przymocowaną do jednej ze ścian i rozbić głowę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rannym policjantem miał być naczelnik sztabu z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

źródło:
Zobacz więcej