Odnaleziono ciało 12-latki. Dziewczynka była na koloniach w Zakopanem

Jeden z pensjonatów na zakopiańskiej Harendzie. W pensjonacie zmarła 12-latka z Lublina, która przebywała tu na koloniach. Na miejscu prowadzone są policyjne czynności (fot. PAP/Grzegorz Momot)

12-letnia dziewczynka została odnaleziona martwa w jednym z pensjonatów w Zakopanem. Dziewczynka przebywała na koloniach. Jej zwłoki znalazły koleżanki. Na miejscu pracuje policja i prokurator. – Dziewczynka zasnęła i już się nie obudziła – powiedziała portalowi tvp.info rzeczniczka zakopiańskiej policji.

Prokuratura potwierdza. „Nie mamy wątpliwości, to ciało Dawida”

Nie mamy wątpliwości, to było ciało poszukiwanego 5-letniego Dawida – poinformował rzecznik prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz...

zobacz więcej

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o zgonie 12-letniej dziewczynki, uczestniczki kolonii, która przyjechała do Zakopanego z Lublina. Grupa dotarła do Zakopanego w niedzielę po południu, rano koleżanki z pokoju odkryły, że 12-latka nie daje oznak życia i wezwały pomoc. Dziewczynka była uczestniczką zorganizowanej kolonii wakacyjnej – relacjonowała rzeczniczka zakopiańskiej policji Agnieszka Szopińska.

Na miejscu trwają czynności policyjne pod nadzorem prokuratury. W drodze do Zakopanego są rodzice dziewczynki. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że nic nie wskazuje na to, żeby ktoś się przyczynił do zgonu 12-latki.

– Być może były to jakieś względy zdrowotne, ale wszystko będzie wyjaśnione w toku śledztwa. Na pewno podczas przesłuchania rodziców będziemy chcieli ustalić, czy dziewczynka cierpiała na jakąś chorobę, czy przyjmowała leki, czy uskarżała się wcześniej na jakieś dolegliwości – dodała rzeczniczka.

źródło:
Zobacz więcej