Roman Giertych na listach Platformy? „Nie”, „nie wiem”, „nie znam sprawy”

Politycy o mozłiwym starcie Giertycha z list KO do Senatu (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

„Nie”, „nie wiem”, „nie znam sprawy” – tak posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej komentują medialne doniesienia o tym, że Roman Giertych ma wystartować z list Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach. Sam mecenas Giertych poinformował, że „rozważa start”, ale na nasze telefony nie odpowiada.

Czy przetrwają przywódcy opozycji zorganizowanej niczym pospolite ruszenie szturmujące parlament?

Kryzys opozycji trwa. I chyba się pogłębia. Także kryzys przywódców opozycji.

zobacz więcej

O tym, że Roman Giertych – były wicepremier, były minister edukacji, były prezes Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej – rozważa start z list Koalicji Obywatelskiej do Senatu mówi się od dawna.

Sam polityk przekonuje, że jest to możliwy wariant. – Rozważam start, ale jednocześnie nie chciałbym rezygnować z praktyki adwokackiej – mówi Roman Giertych w rozmowie z „Faktem”. Portal tvp.info zwrócił się do mecenasa Giertycha, lecz coś przerwało połączenie już na samym początku rozmowy. Później telefon milczał.

O ewentualną kandydaturę Giertycha na listy KO zapytaliśmy polityków tworzących koalicję. Wiceszef Platformy Obywatelskiej Borys Budka oświadczył, że przed piątkowym zarządem, który zwołuje jego partia, nie zamierza mówić o nazwiskach. – Nie będziemy układać list za pośrednictwem mediów – powiedział polityk portalowi tvp.info.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, pytana przez portal tvp.info o to, czy nazwisko Giertycha padło podczas układania list oznajmiła, że „nie”. – Chcielibyśmy, by na listach znaleźli się przedstawiciele różnych środowisk – dodała.

Poseł PO Michał Szczerba w rozmowie z nami powiedział tylko: „Nie znam sprawy”.

Jak donosi „Fakt”, powołując się na anonimowych polityków opozycji, w PO nie chcą Giertycha na listach. – Zaraz nam wywloką jak szef LPR i, jak sam o sobie mówił, „reaktywator” Młodzieży Wszechpolskiej może teraz startować z naszych list? A my walczymy o Polskę bez ekstremizmów – powiedział „ważny polityk PO”.

źródło:
Zobacz więcej