Szydło: Dotrzymaliśmy słowa. Jako rząd PiS wywiązaliśmy się z zobowiązań z 2015 r.

To jest dopiero pierwszy krok, trzeba kontynuować zmiany, które pozwolą na to, że Polska będzie coraz szybciej się rozwijała – wskazywała wiceprezes PiS (fot. PAP/Piotr Polak)

– Po blisko czterech latach rządów Prawa i Sprawiedliwości mogę powiedzieć, że wywiązaliśmy się z zobowiązań z 2015 roku, dotrzymaliśmy słowa – oceniła wiceprezes PiS, europosłanka Beata Szydło.

Sejm przyjął ustawę o świadczeniu 500 plus dla niepełnosprawnych

Sejm uchwalił w piątek ustawę, która zakłada przyznanie świadczenia uzupełniającego w kwocie 500 zł osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji....

zobacz więcej

Była premier, która wzięła udział w Pikniku Rodzinnym #DobryCzasPL w Tokarni w Świętokrzyskiem, podkreśliła, że ostatnie blisko cztery lata rządów jej partii nie były łatwe, jednak w tym czasie udało się przeprowadzić w Polsce wiele ważnych zmian.

– Te reformy nie zawsze były łatwe, nie zawsze też pewnie przebiegały tak, jakbyśmy sobie tego życzyli my i państwo, w takim tempie, ale potrafiliśmy wyciągać wnioski z błędów, poprawiać pomyłki i potrafiliśmy konsekwentnie pokonywać pomyłki i iść do przodu po to, żeby zrealizować to wszystko, co było dla Polaków ważne w 2015 r., do czego myśmy się zobowiązali – wskazała Beata Szydło.

Zaznaczyła, że po blisko czterech latach może powiedzieć, iż rząd wywiązał się z tych zobowiązań i praktycznie cały przyjęty wówczas program, został zrealizowany.

– Ale też wiemy o tym, zdajemy sobie sprawę z tego, że to jest dopiero ten pierwszy krok i trzeba kontynuować te zmiany, trzeba wprowadzać kolejne reformy, które pozwolą na to, że Polska będzie coraz szybciej się rozwijała – dodała eurodeputowana.

– Jesteśmy przecież w tej chwili jednym z najdynamiczniej rozwijającym się krajem w UE. Że Polska będzie bezpiecznym krajem, co jest doceniane przez Polaków – podkreśliła wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

Beata Szydło zwróciła uwagę, że bardzo ważnym elementem rządów jej partii były przede wszystkim programy społeczne, które powinny być kontynuowane.

źródło:

Zobacz więcej