Premier: Polacy czują się bezpiecznie, to zasługa policji

– 98 proc. mieszkańców Polski czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. To zasługa wszystkich służb, ale przede wszystkim to zasługa funkcjonariuszy Polskiej Policji – powiedział w Katowicach premier Mateusz Morawiecki .

Policyjna specgrupa będzie ścigać piratów drogowych

Na Mazowszu będzie działała specjalna grupa policji do ścigania piratów drogowych SPEED – poinformował naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w...

zobacz więcej

Premier przebywa w niedzielę z wizytą w województwie śląskim. W Katowicach bierze udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji.

– Wiemy doskonale, że policjanci nie działają tylko od święta. Funkcjonariusze Polskiej Policji pracują w każdej chwili dnia i nocy, by zapewnić nam bezpieczeństwo. 98 proc. mieszkańców Polski czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. To zasługa wszystkich służb, ale przede wszystkim to zasługa funkcjonariuszy – mówił Mateusz Morawiecki podczas uroczystości.

Premier podkreślił, że wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa to także ogromna zasługa Programu Modernizacji Służb Mundurowych. – To także zasługa wielu rozwiązań, które wdrożyliśmy, m. in. przywracania posterunków policji w małych miejscowościach czy aplikacji Moja Komenda – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej