Schetyna solidaryzuje się z „bitymi w Białymstoku”. Rzeczniczka SLD: Ta przemoc była także za PO

Marsz Równości przeszedł ulicami Białegostoku (fot. PAP/Artur Reszko)

Lider Platformy Obywatelskiej wyraził na Twitterze „solidarność z bitymi w Białymstoku” podczas sobotniego Marszu Równości. Grzegorz Schetyna napisał, że „ta przemoc to efekt trwającej od czterech lat propagandy nienawiści i pobłażania przemocy”. Odpowiedziała mu rzeczniczka SLD. „Ta przemoc była obecna także za rządów Platformy i wcześniej. Przemoc ta nie zrodziła się wraz z rządami PiS” – wskazała Anna Żukowska.

Starcia na paradzie równości w Białymstoku. Kilkadziesiąt osób zatrzymanych

Minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek zapewniła, że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec winnych sprowokowania przemocy...

zobacz więcej

W sobotę po południu ulicami Białegostoku przeszedł Pierwszy Marsz Równości.

Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kibice, policja musiała użyć gazu. W uczestników rzucano kamieniami, jajkami i petardami. Zatrzymano dwadzieścia pięć osób.

Do sobotnich wydarzeń odniósł się na Twitterze Grzegorz Schetyna. Polityk wyrażając solidarność z „bitymi” jednoznacznie wskazał, że to „efekt trwającej od czterech lat propagandy nienawiści i pobłażania przemocy”. Oznajmił także, że „Polska musi być lepsza”.

Liderowi Platformy odpowiedziała rzeczniczka SLD. Napisała, że „nie można zrzucać wszystkiego na PiS”.

źródło:
Zobacz więcej