RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ciało odnalezionego dziecka nie było rozczłonkowane. Miało rany kłute w okolicach serca

Sekcja zwłok w poniedziałek (fot. PAP/Leszek Szymański)
Sekcja zwłok w poniedziałek (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

W poniedziałek odbędzie się sekcja zwłok dziecka znalezionego między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Jak informowała policja, m.in. ubiór wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że jest to 5-letni Dawid. Ciało dziecka odnaleziono w zaroślach obok zbiornika z wodą. Było starannie ukryte. Jak ustalił portal tvp.info, ciało dziecka nie było rozczłonkowane. Na ciele dziecka były prawdopodobnie rany kłute w okolicach serca.

Prawdopodobnie odnaleziono ciało 5-letniego Dawida

Na trasie między Warszawą a Grodziskiem znaleziono ciało chłopca. – Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to...

zobacz więcej

W sobotę stołeczna policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało dziecka.

– Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid – przekazał w sobotę dziennikarzom asp. sztab. Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Prokurator Łukasz Łapczyński przekazał w niedzielę w TVP Info, że „wstępne i w zasadzie pewne ustalenia wskazują, że jest to ciało Dawida”.

Jak poinformował, „ustalenia poczynione w toku oględzin wskazują na to, że było to zabójstwo”. – W takim kierunku będzie prowadzone postępowanie przygotowawcze, które zostało zainicjowane wczoraj ujawnieniem zwłok dziecka – dodał.

Jednocześnie powiedział, że będą prowadzone czynności mające na celu pełną identyfikację zwłok. – Z uwagi na dobro rodziny, dobro prowadzonych czynności nie przekazujemy informacji, w jaki sposób będzie to następowało – zaznaczył. Wskazał, że możliwe jest m.in. okazanie najbliższym ciała czy ekspertyzy DNA. –W tym zakresie też informacji – w jaki sposób to będzie wyglądało – nie przekazujemy. W szczególności nie przekazujemy, czy będą to czynności z udziałem rodziny – podkreślił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

– Wszystkie czynności w ramach tego postępowania będą zmierzały do dokładnego ustalenia okoliczności tego zdarzenia – zapewnił Łapczyński.

Wcześniej Łapczyński informował, że w sobotę około godz. 20 zakończyły się oględziny miejsca odnalezienia zwłok. Dodał, że ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej. Zapowiedział, że w poniedziałek ma się tam odbyć sekcja zwłok.

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy 10 lipca, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej