Stanął na Księżycu, teraz namawia do wyprawy na Marsa

Amerykanie obchodzą 50. rocznicę lądowania Apollo 11 na Księżycu (fot. Yui Mok/PA Images via Getty Images)

Amerykanie obchodzą 50. rocznicę lądowania Apollo 11 na Księżycu. Przez cały weekend odbywają się festiwale naukowe i spotkania z astronautami. Edwin Aldrin, który wspólnie z kapitanem wyprawy Neilem Armstrongiem stanął na Księżycu, namawiał do wyprawy na Marsa.

Misji Apollo zawdzięczamy wykorzystywane dziś powszechnie rozwiązania

Niepalne tkaniny polimerowe, bezprzewodowe wiertarki, filtry do wody, aparaty tlenowe dla strażaków, m.in. te powszechne dziś wynalazki...

zobacz więcej

„Marzę o tym, aby zobaczyć, jak Ameryka wysyła w kosmos pielgrzymów, którzy zaludnią Marsa” – mówił w wywiadach dla czołowych amerykańskich stacji telewizyjnych Edwin Aldrin, członek załogi Apollo11.

Aldrin wierzy, iż jest wielu ochotników, którzy zdecydują się na lot bez powrotu. I to oni, jak mówi, przejdą do historii jako pionierzy ziemskiej cywilizacji w kosmosie i zmienią świat.

Edwin Aldrin jest właścicielem firmy projektującej rakiety oraz firmy Founds ShareSpace, której celem jest promowanie podróży kosmicznych na masowym rynku. Przyznaje, iż ma już wielu chętnych, którzy gotowi są polecieć na Księżyc.

źródło:
Zobacz więcej