RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Linie zawiesiły loty do Kairu. „Względy bezpieczeństwa”

British Airways wstrzymały loty do Kairu na tydzień (fot. PAP/EPA/KHALED ELFIQI)

British Airways zawiesiły w sobotę na siedem dni loty do Kairu. Podobną decyzję podjęła niemiecka Lufthansa, zapowiadając jednak wznowienie połączeń już w niedzielę. Nie podano bliższych informacji o przyczynach tych decyzji, wskazując jedynie, że chodzi o względy bezpieczeństwa.

British Airways z rekordową grzywną za wyciek danych z 2018 r.

Linie lotnicze British Airways zostały ukarane rekordową grzywną w wysokości 183 mln funtów za wyciek danych z 2018 r. Cyberprzestępcy podszywający...

zobacz więcej

„Bezpieczeństwo ma dla Lufthansy najwyższy priorytet, dlatego też prewencyjnie zawiesiliśmy na razie nasze loty do Kairu” – ogłosiły w sobotę wieczorem niemieckie linie. Kilka godzin później, w sobotę przed północną, Lufthansa poinformowała, że w niedzielę wznowi loty do Kairu.

Loty do egipskliej stolicy zawiesiły też – od soboty, na siedem dni – brytyjskie linie lotnicze British Airways. „W tym czasie ma tam (w Kairze) być przeprowadzona kontrola bezpieczeństwa” – poinformował w oświadczeniu przewoźnik. Nie podano jednak konkretnej przyczyny tej decyzji. Linie podkreśliły jedynie, że „bezpieczeństwo pasażerów i załóg ma najwyższy priorytet”.

„Stale dokonujemy przeglądu uzgodnień dotyczących bezpieczeństwa na wszystkich naszych lotniskach na świecie i zawiesiliśmy loty do Kairu na siedem dni w ramach środków ostrożności, by pozwolić na dalszą analizę” – brzmi oświadczenie wydane w sobotę przez British Airways.

Natomiast francuskie linie Air France poinformowały, że nie planują zawieszenia lotów.

źródło:

Zobacz więcej