Olga Szomańska: Moim powietrzem jest śpiewanie

Olga Szomańska związana jest m.in. z Telewizją Polską (fot. Beata Sylwestrzak)

Występuje na deskach teatru i na scenie telewizyjnej, ale przede wszystkim „nie wyobraża sobie życie bez śpiewania”, jak przyznaje córka kompozytora Włodzimierza Szomańskiego. Olga Szomańska związana jest m.in. z Telewizją Polską. Od kwietnia 2014 roku gra w serialu „M jak miłość” jako Marzenka Laskowska. Na temat różnorodnej kariery Olgi Szomańskiej portal TVP Info spotkał się z artystką przy okazji Festiwalu Song of Songs w Toruniu. A retransmisję z festiwalu będzie można obejrzeć 27 lipca o 11:25 na antenie TVP1.

Córka Czesława Niemena: Nigdy nie miałam tak, że słuchanie muzyki trwale mnie odmieniło

Nagrała płytę z wierszami Czesława Niemena. Jedną z jego inspiracji było poczucie winy względem ojca, jak wyjawia Natalia Niemen. Piosenkarka...

zobacz więcej

Jakie ma Pani wspomnienia z koncertu „Tu es Petrus” z Piotrem Rubikiem?

Olga Szomańska: Bardzo dobre. W prawdzie było to 12 lat temu, więc generalnie dużo się wydarzyło i w moim, i Piotra życiu. Bardzo się zmieniliśmy. Lubimy się, cenimy i szanujemy w dalszym ciągu. Ta nić sympatii jest bardzo duża. 12 lat temu zakończyliśmy współpracę. Tak od tej pory zagraliśmy tylko jeden koncert – 3 lata temu przy przyjeździe Ojca Świętego na Światowe Dni Młodzieży. W Warszawie odbywał się koncert telewizyjny i tam Piotr mnie zaprosił.

Jakie znaczenie mają pieśni z waszego repertuaru?

O. Szomańska: Zbigniew Książek, który napisał teksty do oratoriów Piotra, pisze niezwykle pięknie, więc właściwie ja w dzisiejszym koncercie pokusiłam się na przearanżowanie jednego utworu Piotra, który napisał razem ze Zbigniewem Książkiem. Nazywa się „Psalm kochania”. Mimo, że na co dzień było to wykonywane w duecie z ogromną orkiestrą, z wielkim chórem.

Co Pani najbardziej lubi w swojej artystycznej karierze? Teatr, telewizję, śpiew?

O. Szomańska: Myślę, że najbardziej kocham śpiewać. Nie wyobrażam sobie życia bez śpiewania. Śpiewanie jest dla mnie tak organiczne jak oddychanie. Trudno jest żyć bez powietrza. Moim powietrzem jest śpiewanie.

Jestem bardzo szczęśliwa, że to co się dzieje w moim życiu, to naprawdę się dzieje. Jestem za to bardzo wdzięczna. Kocham występować w swoim serialu. Mam pewnie jeszcze niejedno marzenie, które chciałabym zrealizować i wierzę, że ono się zrealizuje. I że spełnią się jeszcze większe moje marzenia.

Kolejna rola?

O. Szomańska: Tak. Jestem wdzięczna za to co mam.

źródło:
Zobacz więcej