Grają rocka „dla każdego”. 2Tm2,3 o muzyce i Bogu

Portal tvp.info rozmawiał ze współzałożycielami zespołu 2Tm2,3 (fot. Facebook/2TM2,3)

Teksty ich utworów muzycznych to fragmenty z Pisma Świętego. Mimo mocnych dźwięków, jak twierdzi muzyk Tomasz Budzyński, ich piosenki skierowane są do wszystkich. Portal tvp.info rozmawiał ze współzałożycielami zespołu 2Tm2,3.

Córka Czesława Niemena: Nigdy nie miałam tak, że słuchanie muzyki trwale mnie odmieniło

Nagrała płytę z wierszami Czesława Niemena. Jedną z jego inspiracji było poczucie winy względem ojca, jak wyjawia Natalia Niemen. Piosenkarka...

zobacz więcej

Jak rozszyfrować skrót 2Tm2,3?

Robert Friedrich: Ja myślę, że nie do końca chodziło o to, żeby było tak prosto, żeby chodziło o fragment z Listu św. Pawła do Tymoteusza. Nasza Biblia Jerozolimska mówi „weź udział w trudach i przeciwnościach”. Mężczyzna powinien być ochroną dla kobiety, dla dzieci. No i dlatego mi to pasuje.
Tomasz Budzyński: Trzeba wziąć udział w trudach i przeciwnościach. Jak się jest rycerzem to idzie się na śmierć. Trzeba być gotowym każdego dnia, żeby umierać dla najbliższych.

Czy wasze utwory mogą być inspiracją dla innych?

T. Budzyński: To słowo, słowo Boga jest skierowane do każdego człowieka, więc także i do nas, tych, którzy na scenie stoimy i śpiewamy. Jest to właśnie do wszystkich. Do nas też.

TVP zaprasza na Song of Songs Festival. Wstęp - bezpłatny

Magda Anioł, Adam Strug, 2Tm 2,3, Natalia Niemen czy Pospieszalscy – to tylko niektórzy wokaliści i zespoły, których występ zaplanowano podczas...

zobacz więcej

Jakie znaczenie ma muzyka?

T. Budzyński: Ona jest pretekstem do tego, żeby ktoś mógł usłyszeć słowo. Tak naprawdę, to najważniejsze jest to słowo. To słowo jest podawane na pewnej tacy, a tą tacą jest muzyka.
R. Friedrich: Ja i Tomek, i wszyscy właściwie z tego zespołu wychowywaliśmy się na mocnej muzyce, więc mówimy naszym, znanym sobie językiem. I myślę, że wielu ludzi, którzy znają ten język muzyki rockowej doskonale otwierają się, na to żeby słuchać. T. Budzyński: My gramy dla każdego.

Jakie znaczenie ma muzyka akustyczna?

R. Friedrich: To co robimy jest wyciszone.
T. Budzyński: W tym projekcie akustycznym występujemy w trakcie Wielkiego Postu. Właśnie wtedy gramy tak akustycznie.

źródło:
Zobacz więcej