Dwa ciała znalezione przy drodze. Zagadkowa śmierć pary turystów

Ciała znaleziono przy drodze prowadzącej na Alaskę (zdjęcie ilustracyjne; fot. Edwin Remsburg/VW Pics via Getty Images)

Tajemnicza śmierć pary turystów w Kanadzie. W miniony poniedziałek, w prowincji Kolumbia Brytyjska na zachodzie kraju znaleziono ciała 24-letniej Kanadyjki i 23-letniego Australijczyka. Zwłoki leżały obok samochodu zaparkowanego przy Alaska Highway. Biegnąca na północ droga łączy prowincję z Alaską.

Masakra w raju. Kartel zamordował pięć osób i schował ciała w aucie

Makabryczne odkrycie w resorcie Cancun nad Morzem Karaibskim. Na aucie odkryto ciała pięciu mężczyzn noszące ślady tortur. Meksykańscy prokuratorzy...

zobacz więcej

Policja nie ujawnia szczegółów. Zastrzega, że wciąż nie jest pewne, czy doszło do zbrodni. Śledczy nie łączą tej tragedii z innymi tego typu zdarzeniami i nie widzą zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

Do mediów docierają jednak niepotwierdzone informacje o „gwałtownej śmierci” turystów. Pojawiają się hipotezy o istnieniu seryjnego mordercy, który dopada ofiary w pobliżu drogi.

Na ciała natrafiono w poniedziałek, kilkadziesiąt kilometrów na południe od parku Liard River Hot Springs, największego w Kanadzie skupiska gorących źródeł i popularnego wśród turystów celu wycieczek. Para miała razem odwiedzić wszystkie parki narodowe w Kanadzie. Swą podróż rozpoczęli właśnie w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie mieszkał pochodzący z Australii 23-letni Lucas Robertson Fowler.

Matka drugiej ofiary – Chynny Noelle Deese, poinformowała, że niedługo po rozpoczęciu podróży córka przekazała informację, że van pary się zepsuł. Członkowie rodzin ofiar przekazali też, że ich bliscy zostali zastrzeleni.

Policja twierdzi, że do zgonów doszło między godz. 16 lokalnego czasu w niedzielę a 8 rano w poniedziałek. Wystosowano apel do ewentualnych świadków o pomoc w ustaleniu, co się wydarzyło.

Media twierdzą, że na brak informacji skarżą się członkowie rodzin ofiar. Brat Chynny Noelle Deese – British miał powiedzieć dziennikarzom, że rodzinie zasugerowano, iż śmierć ich bliskich nastąpiła w „brutalny” sposób.

źródło:
Zobacz więcej