W metrze rozpylono gaz łzawiący. Policja poszukuje sprawców

Policja opublikowała zdjęcia dwóch osób, które poszukuje (fot. Twitter/BTP London)

Londyńska policja szuka sprawców rozpylenia gazu łzawiącego w metrze. Do sytuacji doszło dziś rano. Pasażerowie metra zaczęli w sposób niekontrolowany kaszleć, część miała problemy z oddychaniem. Sprawę opisuje portal dailystar.co.uk.

Nastolatek wdychał gaz do zapalniczek. Nie żyje

Zmarł 13-latek, który nawdychał się gazu do zapalniczek. Dokładną przyczynę śmierci ma ustalić sekcja zwłok – podała policja. Do zdarzenia doszło w...

zobacz więcej

Pasażerowie metra zaczęli „kasłać w niekontrolowany sposób”, a u niektórych pojawiły się problemy z oddychaniem, po tym jak w sobotę o godz. 9.13 dwóch mężczyzn wpuściło gaz łzawiący na stacji Oxford Circus.

– Przerażające doświadczenie. Jakaś substancja chemiczna spowodowała, że wszyscy zaczęli kaszleć – mówi jeden z pasażerów metra.

Na miejsce przybyli ratownicy medyczni. Jak podała policja, nie ma poważniejszych obaw o zdrowie pasażerów. Substancja nie jest toksyczna.

Policja opublikowała zdjęcia dwóch osób, które poszukuje. Zaapelowano o informacje, do wszystkich osób, które mogą coś wiedzieć o poszukiwanych. Na Twitterze policja zasugerowała, że gaz mógł zostać uwolniony w trakcie bójki.

źródło:
Zobacz więcej