Kaczyński: Dążymy do tego, aby miasto i wieś żyły na tym samym poziomie

Jarosław Kaczyński powiedział w Chełmie (woj. lubelskie), że Prawo i Sprawiedliwość zabiega o państwo, które służy Polakom i jest wiarygodne. – Zadajemy sobie pytanie, jak przedłużyć ten dobry czas Polski – mówił, apelując o udzielenie jego ugrupowaniu poparcia w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Prezes PiS: Kończmy z tym! Nie chcemy wojny, chcemy się porozumieć

Fundamentem polskiego społeczeństwa jest rodzina, PiS postanowiło uczynić wszystko, co możliwe, by rodzinom żyło się lepiej – podkreślił prezes PiS...

zobacz więcej

– Jesteśmy partią, która dąży do tego, aby miasto i wieś żyły na tym samym poziomie – mówił Jarosław Kaczyński, zwracając się do mieszkańców Chełma zgromadzonych na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.

– Wiarygodność to coś, o co zapobiegaliśmy, ale także w dużej mierze odbudowaliśmy. To podstawa demokratycznego państwa – podkreślał lider PiS.

– A to jest warunek funkcjonowania dobrej demokracji, dobrego państwa. Bo jeżeli w demokracji jest tak, że mamy wybory, mamy kampanię, i różni ludzie, różne partie coś zapowiadają, coś obiecują, a później tego nie wykonują, to ta demokracja jest w istocie fikcją. To jest po prostu oszustwo, a nie żadna demokracja – przekonywał prezes PiS.

Według niego „o tym trzeba pamiętać, kiedy stawiamy sobie to pytanie, w jaki sposób przedłużyć ten dobry czas, ten czas wiarygodności, ten czas pełnionych obietnic”. – Bo czy w Polsce było tak, że zawsze obietnice były spełnione? Sądzę, że przynajmniej bardzo wielka część spośród państwa uważa, że było inaczej, bo przypomnijmy sobie choćby takie sprawy już zupełnie oczywiste. Obiecywano solennie »nie podniesiemy wieku emerytalnego«, został podniesiony. Myśmy go dopiero przywrócili do dawnego stanu - podkreślał.

Chciałbym namówić państwa do tego, żeby w wyborach decyzja była na »tak« dla dobrego czasu dla Polski, na »tak« dla wiarygodności, a to w dzisiejszych warunkach oznacza na »tak« dla PiS, dla Zjednoczonej Prawicy - mówił Jarosław Kaczyński.

Wizyta lidera PiS w woj. lubelskim jest kontynuacją objazdu polityków partii po kraju, który został zainaugurowany w miniony weekend w gminie Gózd na Mazowszu.

źródło:
Zobacz więcej