Atak na scenie. Nożownik zranił znanego aktora

Simon Yan należy do najbardziej znanych aktorów azjatyckiego kina (fot. arch. PAP/DPA/Jan Woitas)

Aktor Simon Yam został zaatakowany przez nożownika, gdy przemawiał na scenie podczas imprezy promocyjnej na południu Chin. Z raną brzucha został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Atak nożownika w Łebie. Zawodnik MMA raniony, „stanął w obronie kobiety”

Witold Wyrzykowski, polski zawodnik MMA, został raniony nożem na jednej z ulic w Łebie. Mężczyzna stanął w obronie kobiety przez agresywnymi...

zobacz więcej

Do dramatycznych wydarzeń doszło w sobotę podczas otwarcia centrum handlowego w mieście Zhongshan w prowincji Guangdong. Na nagraniach widać wbiegającego na scenę mężczyznę, który wyciąga nóż i atakuje aktora.

Napastnik został szybko obezwładniony i zatrzymany. Ugodzony w brzuch i w ramię Simon Yam trafił pod opiekę lekarzy i obecnie przebywa w miejscowym szpitalu.

Manager aktora Lester Mo Gee poinformował, że Simon Yam przez cały czas był przytomny i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pochodzący z Hongkongu 64-letni Simon Yam należy do czołowych aktorów azjatyckiego kina. W Polsce znany jest m.in. z ról w filmach „Ip Man”, „Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia”, „Mściciel” i „Człowiek Tai Chi”.

źródło:
Zobacz więcej