Schetyna: To zaszczyt, że Koalicję Obywatelską budujemy z takimi ludźmi, jak Iwona Hartwich

Iwona Hartwich (1P) domagała się 500 zł zasiłku dla niepełnosprawnych. Teraz mówi, że to hańba, skandal i policzek (fot. PAP/Paweł Supernak)

„To zaszczyt, że Koalicję Obywatelską budujemy z takimi wspaniałymi ludźmi, jak Iwona Hartwich” – napisał lider PO Grzegorz Schetyna. Hartwich w 2018 r. była twarzą protestu niepełnosprawnych, którego najważniejszym postulatem był zasiłek w wys. 500 zł w „żywej gotówce”. Gdy postulat spełniono w formie ustawy o 500 Plus dla niepełnosprawnych, powiedziała, że „to będzie hańbą tego rządu już na zawsze”.

Przewodniczący głównej partii opozycyjnej skomentował na Twitterze informację podaną w piątek wieczorem przez portal rp.pl o tym, że Hartwich, „liderka strajku niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie, zdecydowała o wejściu do polityki” i „w jesiennych wyborach parlamentarnych wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej.

Wiadomość o swoim starcie w wyborach podała również sama kandydatka, która jako liderka akcji w Sejmie zapewniała, że „to nie jest protest polityczny”.

Hartwich wystartuje w wyborach. „Zmieniłam zdanie po proteście w Sejmie”

Iwona Hartwich, liderka protestu niepełnosprawnych w Sejmie, będzie startować w wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej – piszą...

zobacz więcej

„Absolutnie zmieniłam zdanie po 40 dniowym proteście w Sejmie. Nie godzę się na dyskryminację i poniżenie osób z niepełnosprawnościami przez obecny rząd PiS (pisownia oryginalna – red.)” – wyjaśniła Hartwich, gdy przypomniano jej, że odżegnywała się od polityki.

Kilka dni temu Iwona Hartwich skrytykowała projekt ustawy ws. 500 Plus dla osób niepełnosprawnych, który w piątek uchwalił Sejm.

„To jest ogromny skandal i policzek wymierzony w nas i nasze dzieci. To będzie hańbą tego rządu już na zawsze” – stwierdziła.

źródło:
Zobacz więcej