RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Włoskie służby w gotowości, terrorysta namierzony w Niemczech. Groził zamachem w Rzymie

Policja nie dementuje, ale też nie potwierdza informacji, które podają wszystkie włoskie media (fot. tt/poliziadistato)

Rzymska policja i siły bezpieczeństwa zostały postawione w stan najwyższej gotowości w związku z poszukiwaniami Syryjczyka, który zapowiedział przeprowadzenie w sobotę zamachu terrorystycznego. Według włoskich mediów służby namierzyły domniemanego zamachowca w Niemczech. Syryjczyk ma mieć związek z zamachem w Berlinie, podczas którego zginął polski kierowca ciężarówki, Łukasz Urban.

„Minuta dźwięku” dla upamiętnienia polskiego kierowcy zabitego w zamachu w Berlinie [WIDEO]

Sygnałami klaksonów uczczono w Stargardzie (Zachodniopomorskie) pamięć Łukasza Urbana, który zginął dwa lata temu w zamachu terrorystycznym w...

zobacz więcej

Policja nie dementuje, ale też nie potwierdza informacji, które podają wszystkie włoskie media. Wynika z nich, że w piątek wieczorem w podsłuchanej rozmowie telefonicznej Syryjczyk powiedział: „Jutro w Rzymie pójdę do raju”.

Jak przekazuje portal ilmessaggero.it, „zagraniczne służby” poinformowały włoskie władze, że poszukiwany znajduje się na terenie Niemiec.

Zanim podano tę wiadomość, patrole policyjne w Rzymie zaopatrzono w zdjęcie podejrzanego, brodatego mężczyzny, wykonane przed Bramą Brandenburską w Berlinie. Ma chodzić o Syryjczyka urodzonego w 1991 roku. Nie ustalono, jak się w rzeczywistości nazywa, bo ma trzy profile na Facebooku pod trzema różnymi nazwiskami.

Włoskie media łączą zdjęcie z zamachem terrorystycznym, którego dwa i pół roku temu dokonał w Berlinie Tunezyjczyk Anis Amri, który uprowadził polską ciężarówkę kierowaną przez Łukasza Urbana, zamordował kierowcę i wjechał samochodem w tłum klientów jarmarku bożonarodzeniowego.

Niemiecka policja miała wówczas popełnić szereg błędów, które pozwoliły zamachowcy dokonać zbrodni. Bundestag powołał specjalną komisję śledczą do zbadania tej sprawy.

źródło:
Zobacz więcej