SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

950 euro kary za parzenie kawy na palniku przy moście Rialto w Wenecji

Most Rialto w Wenecji (fot. Wikimedia Commons/Gvf)
Most Rialto w Wenecji (fot. Wikimedia Commons/Gvf)

Grzywny na łączną sumę 950 euro wymierzono w Wenecji dwojgu turystów z Niemiec, którzy parzyli sobie kawę na palniku turystycznym przy słynnym moście Rialto. – Wenecja musi być szanowana – oświadczył burmistrz Luigi Brugnaro komentując ten epizod.

Mewy w Wenecji coraz agresywniejsze. Atakują ludzi

Weneckie mewy coraz częściej atakują ludzi. Przyczyną jest zmiana systemu wywozu śmieci w mieście, w wyniku czego ptaki są głodne.

zobacz więcej

Razem z grzywną para mieszkańców Berlina w wieku 32 i 35 lat otrzymała od straży miejskiej nakaz opuszczenia miasta.

Strażnicy miejscy zobaczyli turystów siedzących na schodkach historycznego, zawsze zatłoczonego mostu nad palnikiem gazowym, na którym robili sobie kawę w maszynce.

Mężczyzna – jak podały lokalne media – otrzymał karę w wysokości 650 euro, a kobieta – 300 euro. Nie wyjaśniono, dlaczego wymiar tych kar nie był równy. Razem z grzywnami oboje dostali nakaz opuszczenia Wenecji, który na mocy nowego obowiązującego tam regulaminu można stosować w przypadkach szczególnie rażących zachowań.

Burmistrz Luigi Brugnaro przypominając o obowiązku szanowania miasta dodał: – Prostaki, które myślą, że mogą tu przyjechać i robić, co chcą, muszą zrozumieć, że dzięki straży miejskiej zostaną zatrzymani, ukarani i wydaleni.

Następnie zapowiedział, że dane cudzoziemców otrzymujących nakaz opuszczenia Wenecji będą przekazywane do ambasad i konsulatów ich krajów.

– Nasze miasto będzie zawsze otwarte i gościnne dla tych, którzy przyjadą z wizytą, ale jednocześnie będziemy nieustępliwi wobec tych, którym wydaje się, że mogą robić tu, co chcą – oświadczył burmistrz.

źródło:

Zobacz więcej