Hakerzy włamali się na stronę londyńskiej policji. Opublikowali obraźliwe materiały

Hakerzy włamali się do systemu dystrybucyjnego londyńskiej policji (fot. Twitter/@metpoliceuk)

Niezidentyfikowani dotychczas hakerzy włamali się w nocy z piątku na sobotę do serwisu rozsyłającego informacje prasowe londyńskiej policji metropolitalnej. Opublikowali na stronie i w mediach społecznościowych obraźliwe wiadomości. „Co zrobicie, zadzwonicie po policję?” - kpili.

CERT ostrzega przed hakerami podszywającymi się pod kontrolę skarbową

Ostrzeżenie dla przedsiębiorców przed kolejną falą ataków hakerskich, polegających na przesłaniu zawirusowanych załączników w mailu dotyczącym...

zobacz więcej

Hakerzy włamali się do systemu dystrybucyjnego, który automatycznie zamieszcza informacje na stronie i kontach społecznościowych policji, a także rozsyła je do akredytowanych dziennikarzy. Łącznie opublikowano kilkanaście wpisów, które obrażały policję oraz zawierały niepotwierdzone oskarżenia dotyczące innych osób.

Nadinspektor Roy Smith z Metropolitan Police potwierdził, że taki incydent miał miejsce. Napisał na Twitterze, że doszło do „nieautoryzowanego dostępu” do oficjalnych kont policji.

„Nasz zespół prasowy ciężko pracuje, aby usunąć te wiadomości i zadbać o bezpieczeństwo konta. Prosimy o ignorowanie tweetów, dopóki nie potwierdzimy, że (nasze konto) jest z powrotem pod kontrolą” – zaapelował.źródło:

Zobacz więcej