RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Zamaskowani prześladowcy”. Wniosek o uznanie Antify za grupę terrorystyczną

Antifa na ulicach Waszyngtonu (fot. Evelyn Hockstein/For The Washington Post via Getty Images)
Antifa na ulicach Waszyngtonu (fot. Evelyn Hockstein/For The Washington Post via Getty Images)

Republikańscy senatorowie Bill Cassidy i Ted Cruz złożyli rezolucję w sprawie uznania Antify, lewicowej bojówki, za krajową organizację terrorystyczną.

Polski zespół metalowy nie zagra koncertów w Niemczech. Przez Antifę

„Wzywamy Columbia Theater do odwołania koncertu i nie udostępniania estrady antysemityzmowi i rasizmowi” – napisano na stronie Antify dzielnicy...

zobacz więcej

„Antifa jest organizacją terrorystyczną złożoną z ziejących nienawiścią, nietolerancyjnych radykałów, którzy realizują swój ekstremalny program poprzez agresywną przemoc. Swoimi działaniami wielokrotnie pokazali, że ich głównym celem jest wyrządzenie krzywdy tym, którzy sprzeciwiają się ich poglądom” – napisał na Twitterze Cruz. Jak dodał, działania Antify „muszą zostać powstrzymane”.

„Antifa to terroryści, brutalni zamaskowani prześladowcy, którzy »walczą z faszyzmem« przy pomocy faktycznego faszyzmu, chronieni przez liberalny immunitet” – stwierdził z kolei na Twitterze Cassidy.

W rezolucji oceniono m.in., że grupa sprzeciwia się wartościom pierwszej poprawki dot. pokojowego zgromadzenia i wolności słowa. Powołano się na napaść na konserwatywnego dziennikarza Andy'ego Ngo w Portland pod koniec czerwca oraz na groźby, które członkowie Antify kierowali wobec pracowników amerykańskiej służby imigracyjnej i celnej.

Dokument wzywa rząd federalny do wdrożenia „wszelkich dostępnych i odpowiednich narzędzi” do walki ze wzrostem i rozprzestrzenianiem się krajowego terroryzmu.

źródło:
Zobacz więcej