Hartwich wystartuje w wyborach. „Zmieniłam zdanie po proteście w Sejmie”

Iwona Hartwich i Jakub Hartwich (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Iwona Hartwich, liderka protestu niepełnosprawnych w Sejmie, będzie startować w wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej – piszą toruńskie „Nowości”.

Apolityczny protest w Sejmie? „Zróbcie wszystko, aby nikt z PiS-u nie dostał się do samorządu”

– Mam apel do całego społeczeństwa. Zróbcie wszystko, żeby żadna osoba z PiS-u nie weszła do żadnego samorządu! – zaapelowała na konferencji...

zobacz więcej

Dziennik przypomniał, że niepełnosprawny syn Hartwich – Jakub, jesienią został wybrany do toruńskiej Rady Miasta z listy KO.

W trakcie ubiegłorocznego protestu niepełnosprawnych w Sejmie Anna Glinka, matka osoby niepełnosprawnej, zaapelowała: „Zróbcie wszystko, żeby żadna osoba z PiS-u nie weszła do żadnego samorządu!”. Hartwich dodała jednak, że „to nie jest protest polityczny”.

W piątek Hartwich pojawiła się na okładce „Nowości” z tytułem „Kto w wyścigu do Sejmu?”, czym pochwaliła się na swoim profilu na Facebooku.

Na komentarz jednej z internautek, że Hartwich „zawsze odżegnywała od polityki”, liderka protestu odpowiedziała: „Absolutnie zmieniłam zdanie po 40 dniowym proteście w Sejmie. Nie godzę się na dyskryminację i poniżenie osób z niepełnosprawnościami przez obecny rząd PiS (pisownia oryginalna – red.)”.

Hartwich kilka dni temu skrytykowała też projekt ustawy ws. 500 Plus dla osób niepełnosprawnych. Ustawa została w piątek uchwalona przez Sejm.

„To jest ogromny skandal i policzek wymierzony w nas i nasze dzieci. To będzie hańbą tego rządu już na zawsze” – stwierdziła.

źródło:
Zobacz więcej