Wielka obława na włoską mafię w Kanadzie. Odebrane m.in. 23 luksusowe auta

Rodzina Figliomeni dorobiła się milionów na praniu pieniędzy i hazardzie (fot. York Regional Police)

Policyjna obława w regionie York na przedmieściach Toronto. W trakcie dochodzenia dotyczącego prania pieniędzy i nielegalnego hazardu funkcjonariusze zatrzymali dziewięć osób i skonfiskowali majątek warty 35 mln dolarów. Przestępczym procederem miała zajmować się rodzina Figliomeni powiązana z kalabryjską mafią 'Ndrangheta.

Włoska policja uderzyła w ‘ndranghetę. Wśród aresztowanych przewodniczący rady miasta Piacenza

Kolejne uderzenie na kalabryjską organizację przestępczą ‘ndrangheta. Aresztowano 16 osób, m.in. przewodniczącego rady miasta Piacenza, Giuseppe...

zobacz więcej

W 2017 r. w mieście Vaughan odnotowano znaczny wzrost liczby przestępstw, w tym morderstw, podpaleń i strzelanin. Na początku 2018 r. policja rozpoczęła śledztwo dotyczące interesów prowadzonych przez rodzinę Figliomeni. Zebrane materiały wskazywały, że zajmowała się ona praniem pieniędzy i nielegalnym hazardem. Organizacją przestępczą kierował Angelo Figliomeni, powiązany z mafijną strukturą 'Ndrangheta.

Począwszy od 12 lipca służby rozpoczęły aresztowania i rewizje. Zatrzymano dziewięć osób. Przejęto też 35 mln dolarów majątku, pochodzącego z przestępstw. Zajęto m.in. 27 należących do mafii rezydencji i 23 luksusowe samochody.

– Te aresztowania oznaczają upadek największej organizacji przestępczej działającej w regionie Yorku – powiedział Eric Jolliffe z policji.– W ciągu ostatnich 18 miesięcy włożyliśmy wiele wysiłku, wykorzystując najlepszych śledczych, by położyć kres międzynarodowemu hazardowi i praniu pieniędzy przez tę rodzinę. Jak wiemy, z jej działalnością wiązało się dużo przemocy. Dzięki aresztowaniom nasza społeczność stała się dużo bezpieczniejsza – dodał.

Śledztwo jest w toku.

Śledczy współpracowali również z włoską policją państwową; w czwartek, 18 lipca, w Kalabrii we Włoszech zatrzymano 12 osób.

źródło:
Zobacz więcej