PKN Orlen sponsorem żużlowej reprezentacji Polski

Zdaniem Orlenu inicjatywa przyczyni się m.in. do upowszechniania zawodów żużlowych w Polsce (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk)

PKN Orlen został oficjalnym sponsorem żużlowej reprezentacji Polski w sezonie 2019, powiększając tym samym grono zawodników Orlen Teamu. Koncern ocenia w komunikacie, że nawiązana współpraca to kolejny krok do umocnienia jego pozycji na międzynarodowych arenach sportowych.

PKO BP sponsorem tytularnym piłkarskiej Ekstraklasy

Od 1 lipca PKO Bank Polski będzie sponsorem tytularnym najwyższej klasy rozgrywek piłki nożnej w Polsce. Oprócz zmienionej nazwy – liga będzie...

zobacz więcej

Informując w piątek o nowej inicjatywie PKN Orlen ocenił, że „przyczyni się ona nie tylko do istotnego wsparcia polskiego speedwaya, ale też do upowszechniania tej dyscypliny w Polsce”.

„Zainicjowanie współpracy z należącą do Grupy Orlen spółką ANWIL w roli głównego sponsora kadry, a teraz rozszerzenie jej o kontrakt z PKN Orlen, to świetna wiadomość nie tylko dla zawodników, ale również wszystkich kibiców czarnego sportu. Współpraca PKN Orlen z Żużlową Reprezentacją Polski jest kolejnym krokiem do umocnienia pozycji koncernu na międzynarodowych arenach sportowych” – napisano.

„Cieszymy się, że PKN Orlen może wspierać dyscyplinę sportu, która regularnie gromadzi setki tysięcy kibiców na stadionach i przed telewizorami. Mamy nadzieję, że Polska Reprezentacja dołoży kolejne trofea do bogatego zbioru zwycięstw i tytułów zawodników Orlen Team. Liczymy, że Biało-czerwoni wrócą z rosyjskiego Togliatti z medalami, a w kolejnych turniejach oraz meczach międzynarodowych zaprezentują świetną formę i widowiskową jazdę” – powiedziała Anna Ziobroń, dyrektor biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów PKN Orlen, cytowana w komunikacie koncernu.

PKN Orlen ocenia, że wsparcie dla polskiego żużla jest „naturalną konsekwencją” zaangażowania spółki w motorsport. „Pod skrzydłami koncernu już od 20 lat funkcjonuje zespół Orlen Team, którego członkowie odnoszą spektakularne sukcesy w wielu dyscyplinach motoryzacyjnych, m.in. rajdach terenowych i szosowych czy zawodach driftowych. Od 2019 r., dzięki współpracy z ROKiT Williams Racing i Robertem Kubicą, logo koncernu jest widoczne na torach Formuły 1 na całym świecie” – przypomniała spółka. Ponadto Orlen jest sponsorem m.in. Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Jesteśmy dumni z faktu pozyskania tak ważnego sponsora dla polskiej kadry. To pokazuje, że nasze rodzime firmy dostrzegają potencjał tej dyscypliny w naszym kraju. Jesteśmy pewni, że imprezy z udziałem reprezentacji Polski dostarczą wszystkim fanom wielu emocji. Przed nami najważniejsza w tym roku impreza dla Biało-czerwonych, Speedway of Nations. Z takim sponsorem, jak PKN Orlen będzie jeszcze łatwiej myśleć o kolejnych sukcesach – powiedział Karol Lejman, prezes One Sport, promotora żużlowej reprezentacji Polski.

PKN Orlen podkreślił, że „polska kadra już nie raz dawała kibicom powody do dumy i dostarczała sportowych emocji na najwyższym poziomie”. Wspomniał przy tym, że „polscy żużlowcy są ośmiokrotnymi złotymi medalistami Drużynowego Pucharu Świata - rozgrywek, które poprzedzały wprowadzony w ubiegłym roku turniej Speedway of Nations”.

Jak zapowiedział koncern, już w najbliższy weekend w najważniejszej dla reprezentacji imprezie żużlowej po raz pierwszy w barwach Orlen Team wystąpią m.in. Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik oraz Maksym Drabik.

źródło:

Zobacz więcej