Nie byli zadowoleni z obsługi kelnera, więc podpalili lokal

Właściciel lokalu oszacował szkody spowodowane przez podpalaczy na 2 tys. złotych (fot. Shutterstock/Prath)

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie jednego z lokali gastronomicznych w krakowskiej Krowodrzy. 33-latek i jego 19-letni towarzysz obrzucili ścianę budynku butelkami z łatwopalną cieczą.

Policja złapała kierowcę, który uciekł z miejsca wypadku [WIDEO]

– 52-letni mieszkaniec powiatu miechowskiego wjechał samochodem do rowu na trasie z Krakowa do Warszawy, na wysokości Miechowa. Kierowca uciekł z...

zobacz więcej

– Wcześniej między mężczyznami a obsługą lokalu doszło do kłótni, która dotyczyła złożonego zamówienia, zapłaty za nie oraz czasu oczekiwania na jedzenie. Panowie nie byli zadowoleni z lokalu, więc przenieśli się w inne miejsce, ale po około dwóch godzinach wrócili zaopatrzeni w butelki z łatwopalną substancją – relacjonuje rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 lipca. Około godziny 2.30 mężczyźni rzucili butelkami w jedną ze ścian lokalu, która częściowo zajęła się ogniem. Wewnątrz lokalu byli klienci i obsługa. Sprawcy uciekli.

Policjanci po wezwaniu rozpoczęli poszukiwania i zatrzymali dwóch mężczyzn. Czuć było od nich silną woń nafty, a w ich kieszeniach funkcjonariusze znaleźli zapalniczki. Badanie alkomatem wykazało, że 19-latek miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Drugi mężczyzna był trzeźwy.

Właściciel lokalu oszacował szkody spowodowane przez podpalaczy na 2 tys. złotych.

Mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie mienia oraz za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im do pięciu lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do lokalu gastronomicznego, który uszkodzili.

źródło:

Zobacz więcej